Industrijas Ziņas

Pieprasīts orķestris izmanto neparastus instrumentus. No atkritumiem!

Raksta attēls - Pieprasīts orķestris izmanto neparastus instrumentus. No atkritumiem! Ekrānšāviņš

16.07.2015 / Parmuziku.lv

Kas tāds iespējams tikai Paragvajā.

Paragvajas galvaspilsētas Asunsjonas nomalē ir rajons ar nosaukumu Kateura, kas tulkojumā no spāņu valodas nozīmē "miskaste". Šis nosaukums ļoti labi raksturo rajona apstākļus - tā tiešām ir miskaste, jo cilvēku mājas tiek veidotas uz vecām atkritumu kaudzēm, un izplatītākā nodarbošanās ir šo pašu atkritumu kaudžu revidēšana, cerībā atrast ko tādu, ko vēlāk varētu pārdot. Šādos apstākļos, kuros bērni regulāri tiek iesaistīti narkotiku izplatīšanā un citās kriminālās aktivitātēs, divi mūzikas skolotāji uzsākuši orķestra programmu, kurā jauniešiem dod iespēju atrast sevi muzicējot.

 

Orķestrī, kas izpilda visu, sākot no klasiskās mūzikas līdz pat The Beatles skaņdarbiem, jauniešiem rodas tāda kā drošā saliņa, kurā iespējams ne tikai nepievērsties netikumiem, bet pat sākt ceļot. Tiesa, gribētāju spēlēt ir daudz vairāk nekā skolotājiem pieejamo instrumentu, tāpēc jau pāris gadus viņi sākuši pašu savu mūzikas instrumentu izveidi, izmantojot to, kas apkārtnē ir pieejams visvairāk - dažādus atkritumus. Tieši tāpēc arī orķestris ir ieguvis tādus panākumus, kādus tas ir guvis, un jāsaka kā ir - izklausās daudz labāk, nekā varētu iedomāties!

Kura instrumenta skanējums vislabāk patika Tev?

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!