10 ieteikumi jaunajām grupām, gatavojoties pirmajam koncertam

Raksta attēls - 10 ieteikumi jaunajām grupām, gatavojoties pirmajam koncertam Foto: www.pixabay.com

30.06.2015 / Antra Bērtule

Vasaras sezona ar festivāliem jau ir atklāta. Ik nedēļu ir vismaz pāris koncerti, uz kuriem varētu doties. Taču - kā gatavoties koncertam, kur tu esi nevis klausītājs, bet mūziķis uz skatuves?

Piedāvājam 10 vērtīgus ieteikumus tavam pirmajam koncertam. 

1. Iepazīsti savu klausītāju

Pirms koncertu sniegšanas izveido grupas/soloprojekta sociālos kontus Facebook, Instagram un Twitter. Rūpējies par saviem faniem! Publicē jaunumus, dalies ar vērtīgu informāciju, kas saistīta ar tavu mūziku, publicē aizkadru foto no mēģinājumiem, utt.
 

2. Atrodi savu ideālo koncertvietu

Tai vajadzētu būt atbilstošai gaidāmajam apmeklētāju skaitam. Tātad, lai nebūtu tik daudz apmeklētāju, ka nav kur apgriezties, un nebūtu arī pārāk liela un pustukša. Ja spēlē rokmūziku, izvēlies atbilstošā žanra pārstāvēto klubu vai kafejnīcu. Ja tā ir klubu un elektroniskā deju mūzika, derēs arī kāda urbāna vide, piemēram, Brasalona, Aristīds, VEF, u.c.
 

3. Noskaidro, vai koncertvieta nodrošina nepieciešamo skaņu aparatūru

Atceries, ka pirmā iepazīšanās ar publiku lielā mērā noteiks to, vai tavi klausītāji uz taviem koncertiem nāks vēl. Nevienam nav vēlmes klausīties stundu ilgu koncertu ar sliktu skaņu.
 

4. Izsūti īsu, kompaktu preses relīzi medijiem par gaidāmo koncertu

Iekļauj arī labas kvalitātes foto ar grupu/soloprojektu un būtiskāko par to, kādu mūziku izpildi, cik ilgi, kas ir tavas ietekmes mūzikā, u.c.
 

5. Atrodi sadarbības partnerus informācijas apmaiņai

Piemēram, lielākos interneta medijus, piedāvājot biļetes vai citas vērtīgas lietas, saistītas ar tavu mūziku, apmaiņā pret informācijas ievietošanu konkrētajā medijā.
 

6. Izveido reklāmu jeb pasākuma ziņojumu sociālajos tīklos

Laba izvēle ir Events Facebook sociālajā vietnē, kura ietvaros vari aicināt uz koncertu konkrētus cilvēkus un publicēt aktuālo informāciju, kas saistīta ar tavu pirmo koncertu.
 

7. Ja koncerts ir paredzēts stundu garš, ieplāno koncerta materiālu vismaz 10 minūtes garāku

Ja klausītājiem koncerts patiks, tevi un tavu grupu aicinās uzspēlēt pēdējās dziesmas pirms vētrainajiem aplausiem. Tad arī varēsi atskaņot savus īpašos bonusus.Laba ideja ir koncerta beigās atskaņot singlu jeb dziesmu, kuru ir plānots īpaši reklamēt no visas koncerta programmas, albuma, utt.
 

8. Noskaidro, vai pirms koncerta ir iespēja uzrīkot soundcheck vai skaņas pārbaudi

Ja ir, tad izdari to ar visiem instrumentiem, kurus plānots izmantot, lai zinātu, kā kam ir jāskan koncerta laikā, cik skaļi, cik intensīvi, utt. Atceries, ka katrai telpai ir savas akustikas īpatnības, kuras tu iepriekš nevari paredzēt, pirms neizmēģini skanējumu uz vietas.
 

9. Noskaidro, kādas iespējas ir iekārtoties aizskatuves telpās pirms koncerta

Lai sagatavotos, izgludinātu apģērbus, glabātu instrumentus, atpūstos pirms došanās uz skatuves, utt.
 

10. Ja pirms vai pēc koncerta atskaņo citu mūziķu radītus ierakstus, tad ir jāsaņem atļauja jeb licence par mūzikas ierakstu izmantošanu.

Vairāk par to, kā to izdarīt, uzzini šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!