Mūzikas žurnālists Uldis Rudaks "Dzelzs vilks" videoklipā iejūtas killera lomā (FOTO, VIDEO)

Raksta attēls - Mūzikas žurnālists Uldis Rudaks "Dzelzs vilks" videoklipā iejūtas killera lomā (FOTO, VIDEO) Foto no videoklipa uzņemšanas aizkadriem

09.09.2016 / Parmuziku.lv

Latviešu rokgrupa “Dzelzs vilks” piedāvā klausītāju uzmanībai jaunu singlu “Par slavenu aktrisi” no grupas jaunākā albuma “Perfekta rītdiena”. Pazīstamā režisora Andra Gaujas vadībā dziesmai tapis arī jauns video – līdzība par dzimumu līdztiesību un vērtību šūpošanos sabiedrībā.

Dziesma “Par slavenu aktrisi” ir trešais “Dzelzs vilks” jaunākā albumā “Perfekta rītdiena” singls - albums nāca klajā aizvadītā gada nogalē. Īpaši videoklipam grupa radījusi jaunu - dziesmas radio singla versiju, kas jau nokļuvusi Radio SWH Top20 pirmajā desmitniekā.

“Šis ir episks stāsts. Tajos laikos, kad “rullēja” veči, dominēja robustas primitīvas attiecības; savukārt tajos vēstures periodos, kad “pie šprices” nāk maigums, sievišķais liberālisms, atkal ir otrs grāvis – bezzobainas, politkorektas attiecības. Un cilvēks savā vientiesībā atkal un atkal cer uz “kaut ko”, sapņo, ka “viss taču sakārtosies”, gaida mesijas, glābējus, pārdabiskus spēkus. Bet – un es riskēšu būt līdz nelabumam vienkāršs – viss taču ir mūsu pašu rokās,” par video stāsta klipa režisors Andris Gauja.

Grupa “Dzelzs vilks” un Andris Gauja sadarbojas jau otro reizi – iepriekš, 2011. gadā, tapa video dziesmai “Aizliegumi likumi” (albums “Dzīvnieks pilsētā”).

“Dziesmu “Par slavenu aktrisi” sacerēju kā stāstu par mīlestību nedrošā laikā, taču Andra Gaujas vīzija tai devusi pavisam citu lidojumu. Es to uzveru kā mūsdienu pasaku bez morāles, un katrs šeit saskatīs to, ko vēlēsies,” saka “Dzelzs vilka” līderis Juris Kaukulis.

Jaunajā video līdzās “Dzelzs vilka” mūziķiem – Jurim Kaukulim, Mārcim Judzim, Kasparam Tobim un Kārlim Alviķim - piedalījušās aktrises Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Aminata Grieta Diarra, Leonarda Ķestere, horeogrāfs Andris Kačanovskis, mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, kā arī pulks jauno video aktrišu, kurām bija jāveic ne viens vien izaicinošs uzdevums.

Filmēšanas radošajā komandā kopā ar režisoru Andri Gauju strādājuši operatori Uldis Jancis un Aleksandrs Grebņevs.

“Dzelzs vilks” izskata milzu pateicību visiem video tapšanā iesaistītajiem un atbalstītajiem: Haraldam Apogam, Aivaram Stolderam, Ralfam Kļaviņam, Armandam Lazdiņam, Rīgas Tirdzniecības ostai, Andai Jurašai-Gaigei, “Foros” apkalpei, Oskaram Tēraudkalnam un “Zinoo”, Anitai Intaitei un Saldus tehnikumam, "Dekonomai", Tērēzijai Leimanei, Dacei Plešai un Ilzei Jakubovskai, Kārlim Smiltniekam, Dāvim Briedim, Jurijam Terentjevam un Naurim Skadiņam!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!