Nekur tālu nav tas laiks, kad vakari sāk kļūt nomācoši gari un tumši. Daudzi cilvēki šajā laikā sāk justies nomākti un depresīvi. Izrādās, ka hip hops palīdz cīnīties ar depresiju.
Hip hopa mūzika un kultūra teju vienmēr lielai daļai sabiedrības ir bijusi kā dadzis acī, ar saviem, bieži vien, vulgārajiem, agresīvajiem un plātīgajiem tekstiem, tomēr šoreiz ir pavisam citādi - Oksfordas Universitātes pētnieki ir noskaidrojuši, ka tieši šī žanra mūzikā sastopamās lirikas ir tās, kuras palīdz pārciest depresiju vieglāk.
Lirikas, kurās bieži vien tiek skaitītas rīmes par naudu, sievietēm, automašīnām, bagātību, varu un vēlmi pēc labākas dzīves, ir tās, kas depresijas nomāktajos spēj ieviest mazu cerības stariņu par to, ka dzīvē viss var mainīties uz labu.
Tas esot izskaidrojams ar to, ka liela daļa hip hopa mākslinieku nāk no samērā nelabvēlīgas vides, kurā dominē nabadzība, noziedzība, narkotiku posts un citas problēmas. Daudzi no viņiem apspēlē šīs tēmas savās dziesmās ar motivāciju mainīties, tiekties uz labāku vidi un dzīvi.
Līdz ar to cilvēkiem, kuri jūtas depresīvi un nesaskata savai dzīvei jēgu, klausoties hip hopa mūziku, uzlabojas pašvērtējums, un skats uz dzīvi kļūst gaišāks.
Viens no lieliskiem piemēriem ir hip hopa leģendas 2pac dziesma Changes, kurā viņš repo par nabadzību, par naidpilno attieksmi pret melnādainās rases pārstāvjiem un to, ka ir pēdējais laiks, lai mainītu šo visu, lai notiktu pārmaiņas labākai dzīvei.
Šobrīd Lielbritānijā sāk piedāvāt arī hip hopa mūzikas terapijas cilvēkiem, kuri slimo ar depresiju.
Mēs gan vēlamies atgādināt, ka depresija ir nopietna slimība, un jebkurā gadījumā tikai profesionāls speciālists katram inidividuāli spēs ieteikt labākos veidus, kā ar to cīnīties.