Albuma apskats. Madonna - Rebel Heart

Raksta attēls - Albuma apskats. Madonna - Rebel Heart

19.03.2015 / Normunds Vucāns

Nu jau 56 gadus vecā Madonna vienmēr ir aktīvi sekojusi līdzi tam, kas notiek, un kas ir aktuāls visas pasaules mūzikā, lai pati ne uz mirkli neizklausītos kā izpildītāja, kuras slavas jau laiks ir pagātnē.

Tieši šī iemesla dēļ viņas dziesmu stilistika ir bijusi allaž mainīga, un tieši šī iemesla dziedātājas trīspadsmitais studijas albums Rebel Heart izklausās tieši tā, kā izklausās.

Klausoties to, ko Madonna mums piedāvāja pēdējo gadu laikā, sāka palikt arvien sarežģītāk nopietni uztvert viņas centienus saglabāt mūžīgo jaunību. Dziedātājas radītie skaņdarbi ar katru jauno albumu sāka kļūt arvien vājāki, līdz 2012. gadā izdotajā MDNA sasniedza savu zemāko punktu – esmu pārliecināts, ka, ja Give Me All Your Luvin izdotu kāda cita izpildītāja, dziesma ļoti ātri būtu pazudusi aizmirstībā, par pārējiem ieraksta gabaliem nemaz nerunājot.

Saprotams, ka uz šāda fona jaunu ierakstu izdot ir paliels izaicinājums. Tomēr, iespējams, tieši šī iemesla dēļ Rebel Heart ir izdevies negaidīti kvalitatīvs, un ir pārliecinoši labākais amerikānietes ieraksts kopš 2003. gada American Life. Beidzot viņai ir izdevies ne tikai noķert mūsdienu aktuālās tendences, un arī iederēties tajās, kas līdz šim bijusi liela problēma. Tam noteikti ļoti palīdzējuši arī daudzie diska producenti – cita starpā tam savu roku pielikuši arī Avicii, Diplo un pat Kanje Vests (Kanye West). Šie vīri var patikt un var nepatikt, tomēr savu darbu viņi pieprot un zina, kas nepieciešams, lai iegūtu klausītāju atzinību.

Klausoties Rebel Heart, brīžiem kaitina tas, cik ļoti klišejiski izklausās vairākas dziesmas, kā arī tas, cik uzskatāma ir autotjūna izmantošana. Tomēr pat ar visu to popmūzikas karalienei izdodas noturēties zirgā un beidzot neizklausīties izmisušai. Šoreiz tas arī ir pats svarīgākais. Šis nebūt nav labākais viņas albums, tas pat nebūs labākais žanra albums šogad, tomēr ieraksts ir gana solīds, lai par to nebūtu jākaunas un varētu visiem atgādināt, kurš tad ir īstais valdnieks pasaules mūzikas galmā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!