APSKATS: Alise Joste - Hardships are Ships

Raksta attēls - APSKATS: Alise Joste - Hardships are Ships

19.10.2015 / Aiga Leitholde

Piecus gadus pēc sava debijas albuma dziesminiece Alise Joste klausītājiem nodod savu otro albumu Hardships are Ships. Albuma ieraksts tapis mūziķes lauku mājās, bet par skaņas pēcapstrādi parūpējušies Gatis Zaķis un Džo Lamberts.

Ātrais ekskurss: toreiz 2010. / 2011. gadā Alises Jostes ( iepriekš mūzikas mīļotājiem pazīstama no grupas 100 Baltas Dvēselespašas vārdā nosaukto debijas albumu atzinīgi uzņēma pašmāju mūzikas mediji, tā arī klausītāji. Vēlāk sekoja koncertu virkne Eiropā, bet 2014. gadā Alises albumu izdeva arī Vācijas ierakstu kompānija Gordeon Music Promotion / G-Records (Rough Trade). Šajā rudenī Alises radītos skaņdarbus šī gada septembrī savos kamermūzikas koncertos izpildīja arī Jānis Šipkēvics jeb Shipsi.

Alises Jostes otrajā albumā Hardships are Ships ir 13 skaņdarbi. Tie ir minimālistiski, ieturēti mūziķei raksturīgā meditatīvā noskaņā. Dzidrās skaņa apveids viegli un nesteidzīgi ieskandina telpu, balss atveras no klusas ieelpas – šī vienkāršība atklāj, cik meistarīgi Alise pārvalda savus instrumentus. Albumu ieteicams klausīties no sākuma līdz beigām, izbaudot, piemēram, to, cik līgani starp dziesmām ir iepludināti instrumentālie skaņdarbi - Holding Hands with the Spring vai Swords. Arī dziesmu vārdos Alise ir kodolīga. Piemēram, dziesmas Equal Pulse pusotra rindiņā tiek apspēlēta cilvēka dzīvībai tik svarīgā funkcija – elpošana.

Kam patiks: Liriskas mūzikas cienītājiem un uzmanīgiem klausītājiem, kas novērtē detaļu skaistumu. Hardships are Ships iepriecina ar muzikālām pērlītēm, kas atklājas ar katru albuma klausīšanās reizi.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!