Nevadas tuksnesis pie Madonas. Grupas Laime Pilnīga jaunā albuma LP apskats

Raksta attēls - Nevadas tuksnesis pie Madonas. Grupas Laime Pilnīga jaunā albuma LP apskats

10.06.2015 / Antra Bērtule

Krāšņa nodeva 60.-70. gadu roka leģendām Led Zeppelin un Creedance Clearwater Revival, laba deva jaunrades un pat blūziskas noskaņas - tāds ir jaunākais pašmāju rokgrupas Laime Pilnīga otrais studijas ieraksts LP.

Laime Pilnīga, šķiet, drīz kļūs par vienu no ilgāk spēlējošām grupām, kur tās dalībnieki darbojas kopā jau kopš 2006. gada. Tātad, nākamgad ceram uz stadionīgu Laimes Pilnīgas jubilejas koncertu. Bet tikmēr - iesaku visiem sagatavot savu labāko skaņu tehniku, kāda mājās ir pieejama, jo klausīties šo ierakstu telefonā vai no datora tumbām nozīmētu to neklausīties vispār. LP galvenais trumpis ir tehniski līdz mazākajai vīlītei nostrādāts skanējums, kur katram instrumentam, katrai dziesmas partijai ir atvēlēts savs, pareizais, kubiņš kopējā skanējumā. Un tas ir patiešām jaudīgs!

Foto: Publicitātes foto

LP sastāv no intro un 9 skaņdarbiem, īpaši gribētu izcelt lielisko singlu Black Suited Funeral People, kurš lirikās un ritmos nedaudz atgādina kaut ko no Dead Weather tumšajiem daiļrades pagrabiem (un Dead Weather ar visu Džeku Vaitu pamatoti var uzskatīt par vienu no jaudīgākajām ASV blūzroka/roka apvienībām, kādas mums šobrīd ir). Šādas līdzības šķiet tīri loģiskas, ņemot vērā Laime Pilnīga dalībnieku mīlestību pret ASV un Eiropā 60. - 70. gados radīto rokmūziku, tajās pašās mūzikas zelta lādītēs ir parakušies arī Dead Weather. Piemēram, Vaitam viena no bērnības mīļākajām grupām ir bijuši Led Zeppelin, un arī Laimi nereti sauc par latviešu atbildes versiju Zeppeliniem, tikai apmēros mazāku un 21. gadsimtā.

Tiesa, šodien pat nobriedušām pasaules līmeņa grupām ir ārkārtīgi grūti noturēt balansu starp agrāko mūzikas žanru atražošanu ( kas būtībā ir laba amatniecība, nevis jaunrade) un sava, unikālā stila, atrašanu. Līdz ar to kaut ko jaunu ieskaņot kļūst teju vairs neiespējami, un atliek tikai rimti peldēt mūzikas citātu jūrā. Šajā ziņā Laimes Pilnīgas dziesmas skan pārsteidzoši svaigi un neierasti, ar radikāliem melodiju līkločiem dažādos to fragmentos, izkāpjot ārpus ierastā ievads-piedziedājums-noslēgums formāta. Teiksim tā, ja LP salīdzinātu ar Latvijas ceļiem, tad šis albums būtu ceļaposms no Rīgas līdz Madonai ar uzkalniņiem un atkalniņiem, kur tu, straujāk braucot ar automašīnu lejup, sajūti to peldošo kņudoņu vēderā. Vēl tikai atliek piedomāt klāt Nevadas tuksnesi aiz loga un kādu mazu smilšu vētru, lai iekļautos kolorītajā LP noskaņā.

Kopumā LP ir tehniski nevainojami ieskaņots ieraksts nepilnu 40 minūšu garumā, izmantojot profesionāla skaņu režisora - Aleksandra Volka - palīdzību, pat izmantojot restaurētos 70. gadu instrumentus un, protams, apvienojoties četriem mūziķiem, kuri katrs savu instrumentu ir izkoduši līdz kaulam.

Grupas sastāvā ir: Ervīns Ramiņš, Mārcis Vasiļevskis, Jānis Olekšs un Elvijs Mamedovs.

Desmit zvaigznītes no desmit!

 

Ja tev patīk Laime Pilnīga, noklausies arī:


The Dead Weather - Treat Me Like Your Mother

 

Alabama Shakes - Don't Wanna Fight (Live on SNL)

 


Incubus - Absolution Calling

 

Patika raksts? Seko mums Facebook, Twitter un Instagram !

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!