10 grupas "Līvi" dziesmas, kuras zina ikviens

Raksta attēls - 10 grupas "Līvi" dziesmas, kuras zina ikviens Attēlā: Ainars Virga, Foto: MicRec publicitātes foto

16.08.2016 / Parmuziku.lv

27. augustā visas dienas garumā Liepājā tiks atzīmēta leģendārās rokgrupas "Līvi" 40 gadu pastāvēšana. Grupas daiļrade ir bijusi dažāda, tāpēc kādu "Līvi" dziesmām noteikti spēs nodziedāt vai nodungot ikviens, kam tuva latviešu mūzika. Lai dziedāšana vestos vieglāk, izveidojām, mūsuprāt, populārāko "Līvu" dziesmu izlasi.

1. Saldus Saule

Dziesma dzejnieka Māra Čaklā vārdiem ir arī Saldus pilsētas himna.

2. Dzimtā valoda

Ar šo leģendāro dziesmu "Līvi" uzvarēja 1986. gada Mikrofona aptaujā.

3. Dzelzgriezējs

Klausoties "Dzelzgriezēju", vienmēr atcerēsimies Aivaru Brīzi.

4. Zīlīte

Labākā balles dziesma!

5. Piedod man

"Piedod man" popularitāti iemantoja deviņdesmito gadu beigās.

6. Meitene Zeltene

Patiesībā šī ir angļu dziesma, kas pie mums latviski pirmo reizi izskanēja jau pagājušā gadsimta 30 gados Alfrēda Poriņa un Veltas Ozols izpildījumā. Taču tā vai tā "Meitene Zeltene" mums vienmēr saistīsies ar Jāni Grodumu un "Līviem"!

7. Zābaku dziesma

Viena no patriotiskākajām "Līvu" dziesmām, dzejnieka Guntara Godiņa vārdiem.

8. Aprīļa pilnieni

Grupas idejiskais tēvs Ēriks Ķiģelis sarakstīja bērnu dziesmu ciklu, kurā piedalījās arī grupa "Līvi".

9. Zušu dziesma

Savā laikā grupas "Līvi" solists ir bijis arī Igo. Viņš joprojām tematiski tik aktuālo "Zušu dziesmu" izpildīja arī Ērika Ķiģeļa piemiņas koncertā. Šīs dziesmas vārdu autors ir dzejnieks Jānis Plotnieks.

10. Eglīte

Viena no visu laiku populārākajām latviešu Ziemassvētku dziesmām.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!