Ainars Virga izceļ pasaulslavenus ģitārdūžus

Raksta attēls - Ainars Virga izceļ pasaulslavenus ģitārdūžus Publicitātes foto

26.08.2016

“Līvi” atzīmē 40 gadu jubileju. Pievienojamies sveicēju pulkam un noskaidrojam grupas jaunākā sastāva frontmena Ainara Virgas iecienītākos ģitāristus!

1. Angus Young (AC/DC)

Šis ģitārists mani sajūsmina un iedvesmo galvenokārt ar savu dinamiku, blūza rifiem, kuriem caurvijas melodija, kā arī viņa neizsmeļamā enerģija.

YouTube

2. Brian May (Queen)

Savukārt no Meja esmu guvis to, kā spēlēt solo. Gandrīz ikviena ‘’zole’’ manā karjerā ir tapusi, vadoties pēc viņa tehnikām un vienreizējā melodiskuma.

YouTube

3. Jimmy Page (Led Zeppelin)

Džimijā Peidžā mani galvenokārt uzrunā psihedēlija, emocijas, blūzs un tas, kā viņš cauri visam tomēr ‘’iepin’’ melodiju.

YouTube

4. Ritchie Blackmore (Deep Purple)

Šis vīrs mani sajūsmina ar savu vienreizīgi pēkšņo ekspresiju un to, kā viņš, tehniski ārdoties, pēkšņi var sākt spēlēt kaut ko vienkāršu, skaistu un melodisku.

YouTube

5. Peter Frampton

Pīteram ir vēl skaistākas melodijas ‘’soliņos’’ par Meju, turklāt, cik man zināms, viņš ir viens no pirmajiem, kurš izmantoja ‘’Talk Box’’ (efektu ierīci skaņas pārveidošanai – red.). Agrāk, kad biju nokopējis viņa solo (septiņdesmitajos gados), nācās iztikt bez ‘’Talk Box’’. Tagad arī esmu tādu iegādājies.

YouTube

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!