Johnny Salamander par lielākajiem ģitārvīriem

Raksta attēls - Johnny Salamander par lielākajiem ģitārvīriem Publicitātes foto

17.09.2016

Džonijs Salamanders jeb Jānis Gūža zināms kā viens no stabilākajiem pašmāju hārdroka vīriem, kā arī kā dziedātājas Meldras tēvs.

Par godu drīz gaidāmajai Džonija 50 gadu jubilejai lūkojām noskaidrot arī viņaprāt lielākos vārdus pasaules ģitārmilžu sarakstā. Meistars izvēlējās septiņus, jo pieci viņam nekādi nesanāca, un pieteica, ka vīri nosaukti hronoloģiskā secībā, sākot no senākiem laikiem. Ne gluži pēc vecuma, bet pēc daiļrades spožākā posma.

1. Ritchie Blackmore

Kad tikko sāku klausīties rokmūzikas ierakstus, mani fascineja Ričija melodiskā un improvizācijām bagātā spēle. Tonis, tonis, tonis un “Stratocaster”!

YouTube

2. Eddie Van Halen

Visu ģitāristu, aranžētāju un šrederu tēvs! Interesantas spēles idejas, sasodīti labs tonis un spēles rotaļīgā attieksme!

YouTube

3. Zakk Wylde

Ar Misteru Vaildu man saistās graujošas ģitāras negaisa kaskādes, kas saburza un sagrauj jebkuru niekalbi, kurš atļaujas vīpsnāt par metālmūziku! Fantastikozio!!!

YouTube

4. Steve Vai

Ģitāra kā mākslas darbs mākslas darbu radīšanai! Kosmoss!!!

YouTube

5. Nuno Bettencourt

Iepazīstoties ar “Extreme” daiļradi, Nuno spēle mani ir fascinējusi un iedvesmojusi! Sajūsma aug līdz ar laiku! FunkyMetal.

YouTube

6. Joe Satriani

Melodijas, meldiņi, frāzējumi, klasikas citāti, noskaņa! Meistars visas lietās.

YouTube

7. Yngwie Malmsteen

Šreds, klasika, neoklasika utt. Vajag paklausīties, iedvesmo!

YouTube

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!