“Akmens dārzs” pārsteigs ar videoprojekcijām un mūzikas pulsam pieskaņotu gaismu spēli

Raksta attēls -  “Akmens dārzs” pārsteigs ar videoprojekcijām un mūzikas pulsam pieskaņotu gaismu spēli Foto Kristaps Bardziņš

01.09.2016 / Parmuziku.lv

Sestdien, 10. septembrī no plkst. 21.30 līdz 01.00 koncertzālē “Ave Sol” (Citadeles iela 7) notiks multimediāla koncertuzveduma “Akmens dārzs” pirmizrāde, kas noritēs mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros.

Multimediālais koncertuzvedums „Akmens dārzs” ir producentu apvienības „DoStudija” un mūziķa Helvija Fiņķa jaundarbs, kurā iekļauti desmit muzikāli priekšnesumi (audio stāsti) nepilnas stundas garumā. Katrs muzikālais stāsts ir sinhronizēts ar video projekcijām un mūzikas pulsam pieskaņotu gaismu spēli, veidojot aizraujošu koncertuzvedumu, kas pasākuma apmeklētājiem atklās jaunu, mākslas valodā izteiktu pasauli.

 Ienākot koncertzālē, skatītāji nokļūs „Akmens dārzā”, kurā seši mūziķi izvietoti dažādās vietās, trijos koncertzāles stāvos. Vispirms apmeklētājiem būs iespēja mūziķus aplūkot kā individuālus tēlus, taču, nonākot zālē, ikviens varēs izbaudīt koncertuzveduma kopējo noskaņu un skanējumu, kā arī ieraudzīt digitālu grupas koptēlu.

 Programmā:

  • 21.30 – 22.00 koncertzāle tiek atvērta apmeklētājiem, zālē uz ekrāniem skatāmi dokumentāli kadri no jaundarba tapšanas procesa;
  • 22.00 – 22.45 muzikālais uzvedums „Akmens dārzs”;
  • 22.45 – 23.00 zālē uz ekrāniem skatāmi dokumentāli kadri no jaundarba tapšanas procesa;
  • 23.00 – 23.45 muzikālais uzvedums „Akmens dārzs”;
  • 23.45 – 00.00 zālē uz ekrāniem skatāmi dokumentāli kadri no jaundarba tapšanas procesa;
  • 00.00 – 00.45 muzikālais uzvedums „Akmens dārzs”;

Nosaukums „Akmens dārzs” simbolizē mūžību, stabilitāti, spēku un nepieradinātu skaistumu. Arī koncertuzvedums veidots, balstoties uz mūzikas un mākslas spēku, tā forma ietērpta nepieradinātā, taču harmoniskā un unikālā skanējumā. „DoStudijas” radītās melodiskās elektro mūzikas pavadījumā, Helvijs Fiņķis pasākuma apmeklētājiem prezentēs desmit savstarpēji saistītus audio stāstus par savu dzīvi saistībā ar pasaules dzīvi, par būšanu un nebūšanu, par vēlamo un traucējošo, par cilvēku sevī un sevi cilvēkos, par “forte” un “piano”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!