Andrejs Osokins velta muzikālu sveicienu izcilā poļu komponista Friderika Šopēna jubilejā

Raksta attēls - Andrejs Osokins velta muzikālu sveicienu izcilā poļu komponista Friderika Šopēna jubilejā Foto: Artūrs Kondrāts

16.12.2020

Sadarbībā ar Polijas Republikas vēstniecību Latvijā tapis Friderika Šopēna jubilejai veltīts projekts – muzikāls sveiciens, kas, virtuāli apceļojot visu pasauli, sasniegs izcilā poļu komponista mūzikas cienītājus un atgādinās par nemainīgām vērtībām.

“Ir ārkārtīgi svarīgi virtuālajā vidē, kur ir tik daudz biedējošu un traģisku ziņu, ar mākslu un mūziku sniegt cilvēkiem arī skaistumu, dvēseliskumu un harmoniju. Šis projekts sniedz cerību, ka mēs izturēsim un ka tieši mūzika un māksla ir tās vērtības, kas dos mūsu dvēselēm spēku. Šopēna mūzikā ietverts viss, kas man šķiet tik būtisks – nevaldāms temperaments, smalkums, dvēseliskums, stihiskums un maigums, asprātīgums, dejiskums un elegance. Viņa melodijās var klausīties mūžīgi. Šķiet, tik daudz laika pagājis, bet cilvēka daba un dvēsele ir nemainīga,” atklāj pianists Andrejs Osokins.

“Aizejošais 2020. gads mums visiem ir bijis grūts. Mums jāstājas pretī daudziem izaicinājumiem, mums tiek liegtas tik daudzas iespējas. Tomēr, par spīti visam, vēlos uzsvērt, ka šis gads kārtējo reizi ir iekustinājis mūsos snaudošās radošuma dzīles. Pateicoties projektam “Muzikāls sveiciens”, kas tika sagatavots sadarbībā ar izcilo latviešu pianistu Andreju Osokinu, mēs, neskatoties uz pandēmiju, varam jūs sasniegt ar Friderika Šopēna mūzikas palīdzību. Lai tā nes jums cerības stariņu! Tieši tāpat, kā pirms daudziem gadiem šī mūzika uzmundrināja brīvību alkstošus poļus, lai tā arī šodien iedvesmo un vēstī par labāku nākotni, pat ja mums tā vēl būtu nedaudz jāpagaida,” Polijas Republikas pagaidu pilnvarotā lietvede, konsule Malgožata Hejduka-Gromeka.

Video sveicienā dzirdamas Friderika Šopēna liriskā un sapņaini maigā “Noktirne” un “Etīde”, kas pēc pianista domām atspoguļo cilvēka traģisko cīņu ar stihiju, kas vainagojas ar uzvaru. Video veidojuši Kaspars Kambars un Ainārs Krauklis, ierakstu veicis skaņu režisors Aleksandrs Volks. Video tapis Klavieru salonā @152 uz Yamaha koncertflīģeļa.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!