Ar to, kas patīk cilvēku masām, ir līdzīgi kā ar horoskopiem

Raksta attēls - Ar to, kas patīk cilvēku masām, ir līdzīgi kā ar horoskopiem

12.09.2016 / Aiga Leitholde

Grupas “Laika Suns” mūziķa Arņa Račinska ikdiena aizrit skaņu ierakstu studijā Mute, kur viņš ieraksta gan mūziķu veikumu, gan reklāmas nolūkiem paredzētu audio materiālu. Šoreiz jautājām Arnim par audio zīmolingu un viņa domas par mūziku un cilvēku klausīšanās paradumiem, kas uzņēmuma palīdz veidot indentitāti, produktu atpazīstamību un viesmīlīgu atmosfēru.

Par mūziku var runāt līdzīgi kā par apgaismojumu. Mēs visi esam izjutuši, kā apgaismojums - vakara gaismas vai biroja dienasgaismas, maina mūsu sajūtas. Gaisma ir silta, auksta, spoža vai vienmērīga vai met ēnas. Mūzika darbojas līdzīgi, kamēr tā ir instrumentāla. Kad mūzika ir ar tekstu, tomēr svarīgi saprast valodu. Iedomājies, kā izklausītos mīļa dziedāšana franču valodā par holokaustu. Nesaprotot teksta vēstījumu, ar šo dziesmu var reklamēt zefīrus - franču valoda ir labskanīga, bet tā ir jāsaprot.

Es arī zinu cilvēkus, kas itin nemaz neklausās mūziku. Bet viņi nav inerti pret to, kas skan fonā. Specifiska, sarežģīta mūzika visdrīzāk raisīs pretreakciju, taču no fonā skanošā radio mūzikas kaut kas cilvēkam liks justies labāk, kaut kas sliktāk. Ja, piemēram, kafejnīcā valdīs kapa klusums, nevis skanēs mūzika, arī cilvēks, kas neklausās mūziku, padomās – kaut kas nav kārtībā, varbūt man jāiet prom?

Reklāmās skanošo mūziku cilvēki uztver mazāk kritiski. Šķiet, tā mani neskan, bet īstenībā, nonākot pie veikala letes, nedomājot tu paņemsi tieši tās piparmētru košļājamās gumijas zaļajā iepakojumā. Kāpēc no 30 dažādām krāsainām paciņām tu paņem tieši šo vienu? Tā ir spēles ar zemapziņu, kas meistarīgi uzvar mūsu maciņus.

Ar to, kas patīk cilvēku masām, ir līdzīgi kā ar horoskopiem. Tu nevari zināt, kas masām patiks, jo indivīds un arī cilvēku masas ir iracionālas. Ja mēs pieturamies pie vienkāršā, mēs zinām faktu - masām vispār patīk mūzika. Tieši kāda mūzika? To mēs nezinām, jo gaume mainās. Vēl jo vairāk tagad, kad jaunie mūzika patērētāji nāk no vides, kas piedāvā neskaitāmi daudz iespēju, mūzikas stilu un manieru. Jebkurā gadījumā ir jāmēģina un jāskatās, kāda mūzika tavai publikai patīk, ievērojot universālas patiesības, piemēram, kā atmosfēru maina atšķirīga tempa un dinamikas mūzika, varētu izmantot sava uzņēmuma labā.

Uzzini vairāk: laipa.org.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!