"Gain Fast" bundzinieks Andžejs Grauds un kolēģi, no kuriem pamācīties

Raksta attēls - "Gain Fast" bundzinieks Andžejs Grauds un kolēģi, no kuriem pamācīties Publicitātes foto

16.08.2016

Grupas “Gain Fast” un vēl citu sastāvu ritma sirds, kā arī pedagogs pats savā bundzinieku skolā – dāmas un kungi, Andžejs Grauds!

Lūdzām Andžeju nosaukt piecus sitaminstrumentu meistarus, no kuriem būtu ko pamācīties ikvienam. Te ir rezultāts!

1. Mike Jonhston

Kolosāls bundzinieks un bungu pasniedzējs, no kura var mācīties ne tikai bungu spēli, bet arī to, kā sekot savai sirdsbalsij. Pirms aptuveni desmit gadiem, sēžot tūres busā ar savu grupu „Simon Says”, kas nupat bija parakstījusi līgumu ar vienu no lielajām ierakstu kompānijām, viņš saprata, ka vēlas darīt ko vairāk jaunās bundzinieku paaudzes labā, un uzreiz pēc tūres pateica saviem biedriem, ka grupu pamet. Tajā pašā gadā Maiks radīja mājaslapu, kurā bungas var apgūt onlainā – www.mikeslessons.com. Šodien viņš iedvesmo un māca tūkstošiem bundzinieku visā pasaulē.

YouTube

2. Buddy Rich

Šis bundzinieks ir kas vairāk par leģendu. Iedvesmojis vairākas bundzinieku paaudzes. Ikvienam bundziniekam, kuram liekas, ka viņam ir viss kārtībā ar tehniku, derētu noskatīties Badija bungu solo, lai saprastu, ka ir vēl daudz, kur augt. Šis leģendārais bundzinieks vairs neatrodas šai saulē, bet viņa paveiktais bungu sfērā dzīvos vēl ļoti ilgi. Neskatoties uz to, ka Badijs vairāk bija džeza bundzinieks un deva priekšroku bigbenda mūzikai (viņam pat bija pašam savs bigbends), no viņa var mācīties jebkura žanra bundzinieks.

YouTube

3. Travis Barker

Šis puika ir radījis jaunus noteikumus bungu pasaulē un ir uzskatāms par vienu no stilīgākajiem bundziniekiem, kāds jebkad ir dzīvojis. Viņa izskatu un kustības pie bungām kopē tūkstošiem bundzinieku visā pasaulē. Treviss Bārkers visvairāk pazīstams kā pop  punkrock grupas “BLINK-182” dalībnieks. Pirms pāris gadiem viņš cieta aviokatastrofā, bet brīnumainā kārtā izdzīvoja un šobrīd jau ir atpakaļ uz lielās skatuves. No Trevisa var mācīties ne tikai bungu šova elementus un tehniku, bet arī to, kā uzdrīkstēties radīt kaut ko savu. Starp citu, Treviss ir viens no pirmajiem, kurš sāka veidot bungu kaverversijas populāriem rock, pop un hip-hop gabaliem, kā arī viens no pirmajiem, kurš sāka spēlēt duetā ar DJ. Šie abi virzieni nu jau kļuvuši populāri visā pasaulē.

YouTube

4. Tony Royster Jr.

Jau 12 gadu vecumā viņa vārds izskanēja visā pasaulē, pēc tam kad 1997. gadā Toniju uzaicināja uzstāties ar bungu solo “Modern Drummer” festivalā, kur bez valodas palika visi sanākušie apmeklētāji un jau pēc tam arī visi pārējie, kuru rīcībā nonāca šā mazā ģēnija bungu solo video (https://www.youtube.com/watch?v=WPncumXZExo). Šobrīd Tonijs ir izaudzis un viņa bungu spēles līmenis ir audzis līdzi ar viņu. Ikdienā viņš spēlē bungas ar Jay-Z, Joss Stone un daudziem citiem A klases māksliniekiem. No viņa var mācīties nekad neapstāties pie sasniegtā, bet turpināt attīstīties un sasniegt augstākās virsotnes, jo cilvēka resurss ir krietni lielāks, nekā varam iedomāties, un Tonijs Roisters juniors ir tam spilgts pierādījums. Viņa sasniegtais lieliski parāda, ko var izdarīt, ja apvieno talantu ar smagu darbu pie tā attīstīšanas.

YouTube

5. Thomas Pridgen

Viņš ir viens no redzamākajiem modern gospel žanra pārtāvjiem, kuru vidū ir arī Aaron Spears, Chris Coleman, Gerald Heyward un daudzi citi. Tomass tāpat, kā lielākā daļa šā žanra pārstāvju, ir izaudzis baptistu baznīcā, kur mūziķu profesionālais līmenis ir ļoti augsts. Šie bundzinieki parasti arī redzami populāru pop, hip-hop u.c. mākslinieku tūru sastāvos. No Tomasa varam mācīties kaisli, ar kādu viņš spēlē bungas, spēlēšanas stilu un, protams, tehniku. Starp citu, agrāk es viņu no pārējiem tumšādainajiem bundziniekiem atšķīru pateicoties frizūrai. Internetā atrodami daudzi video, kuros viņš skaidro savas spēles noslēpumus, tādēļ tevi vairs nekas nekavē kļūt par tāda līmeņa bundzinieku, kāds ir Thomas Pridgen un pārējie nosauktie! Vēl viena laba īpašība šā žanra bundziniekiem ir savstarpēja draudzība un vienotība – tik daudz kopīgu pasākumu un video nav nevienam citam.

YouTube

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!