Intars Busulis ar unikālu dāvanu pārsteidz komponistu Kārli Lāci

Raksta attēls - Intars Busulis ar unikālu dāvanu pārsteidz komponistu Kārli Lāci Foto no Kārļa Lāča personīgā arhīva

29.03.2017 / Aiga Leitholde

Dziedātājs Intars Busulis savam grupas biedram un labam draugam Kārlim Lācim sagādāja pamatīgu dāvanu, kas aizkustināja Kārli un deva iemeslu priecāties arī citiem mūziķiem. Interesantiem pavērsieniem bagātā stāsta iemesls nav dzimšanas diena. Kāpēc šī ir tik unikāla dāvana - atbildes meklējam šajā rakstā.

“Dzimšanas dienā Kārlim uzdāvināju smēri, ko uzsmērēt zem acīm, lai noņemtu melnos maisiņus. Fender Rhodes piano ir dāvana viņam kā kolēģim, labam čomam,” stāsta Intars Busulis.

Ideja dāvanai radās pavisam ikdienišķi un spontāni: “Kolēģu-draugu Whats-up grupā sākām sarunu par Rhodiem un Lācis sacīja, ka gribētu atgriezt atpakaļ ierindā savas melnās Fender Rhodes klavieres. Viņš atsūtīja fotogrāfiju ar zaļajām Fender Rhodes, piebilstot, ka reiz tādas esot bijušas Arnim Mednim.

Tad es Google meklētājā uzrakstīju: Pārdod Rhodes Piano un atradu sludinājumu. Piezvanīju.

Man atbildēja sieviete - instruments ir pārdošanā, bet viņai vispirms jāaprunājas ar instrumenta saimnieku, tāpēc gala atbildi viņa dos nākamajā dienā. Nākamajā reizē jau sazvanīju Rhodes saimnieku. Kamēr viņš man stāstīja par instrumentu, man viņa balss sāka šķist pazīstama. Jautāju - vai Jūs varētu atklāt savu vārdu?” - Busulis uzzinājis, ka ir sazvanījis Arni Medni.  

Komponists Arnis Mednis, zināms kā grupas “Odis” vokālists un arī solo mākslinieks - džeza, fanka, soulmūzikas atpazīstamības veicinātājs Latvijā, neatceras, kā oriģinālais Fender Rhodes Piano nonācis viņa īpašumā, bet pie viņa instruments sabijis 30 gadus.

“1969. gada Fender Rhodes Piano bija trīs krāsās - zaļā, dzeltenā un oranžā. Instruments ir izmantots Mailsa Deivisa leģendārajā albumā "Bitches Brew", ko spēlēja Čiks Korea. Kad Deiviss piedāvāja Čikam Korea spēlēt šo instrumentu, viņš sākumā bija sabozies. Viņš redzēja, ka viņa kolēģi spēlē uz Steinway klavierēm, un domāja, ka šīs klavieres ir kaut kāda spēļu mantiņa, nevis nopietns instruments.

Fender Rhodes ir fundamentāls instruments, kas līdz pat šai baltai dienai tiek izmantots dažādu stilu populārajā mūzikā.

1969. gada Fender Rhodes Piano ir ciltstēvs pārējām Rhodes, arī mūsdienu Rhodes Mark 7,” stāsta Arnis Mednis.  

Interesantākais kā vienmēr paliek noslēgumam - šī ir Kārļa Lāča un zaļo Fender Rhodes Piano ’69 klavieru atkal satikšanās. Tās dzirdamas grupas "Time After Time" 1999. gada albumā “Lūgšana”.

Stāsta komponists Raimonds Macats: “Toreiz šis instruments stāvēja Arņa Medņa studijā, kur grupa "Time After Time" ar Kārli Lāci priekšgalā rakstīja savu Ziemassvētku albumu. Es biju uzaicināts kā viesis un sarakstīju albumam skaņdarbu, kuru mēs ar Kārli - viņam spēlējot uz šī konkrētā Fender Rhodes Piano, man - mutes harmonikas, dziesmu iespēlējām. “

Klausītājiem būs iespēja dzirdēt Kārli Lāci spēlējam šīs leģendārās klavieres Intara Busuļa un “Abonementa Orķestra” albuma “Nākamā pietura” koncertos. Pēc tam klavieres nonāks Lāča apartamentos, jo to transportēšana tomēr ir pietiekami smags pasākums.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!