IZLASE: 30 dziesmas dzimšanas dienā (no šlāgera līdz pat pankrokam)

Raksta attēls - IZLASE: 30 dziesmas dzimšanas dienā (no šlāgera līdz  pat pankrokam) Ekrānšāviņš

07.04.2016 / Parmuziku.lv

Dzimšanas dienas dziesmas ir latviešu, angļu un krievu valodā - Savu meldiņu atradīs gan priecīgie gaviļnieki, gan viņu sveicēji, gan arī tie, kas dzimšanas dienas nemaz neatzīmē.

1. Marilyn Monroe - "Happy Birthday Mr. President"

ASV prezidenta Džona Kenedija 55 jubilejas svinībās, klātesot 15 tūkstošiem viesu, valsts vadītāju muzikāli sveica arī aktrise Merlina Monro. Viņa jutekliski sapludināja visiem zināmas dziesmas apsveikuma dziesmu "Happy Birthday" un "Thanks for the Memory". Svarīga performances sastāvdaļa bija arī aktrises kleita.

2. Musiqq – "Dzimšanas diena"

Duetam "Musiqq" singls "Dzimšanas diena" ļāva nostiprināt dziesmas "Abrakadabra" atnesto popularitāti. Abas dziesmas atrodamas 2009. gadā izdotajā albumā "Šī ir tikai mūzika".

3. Gena's Song

Nostalģisks sveiciens vecāku jubilejā no savlaik populārās multfilmas.

4. The Beatles – "Birthday"

Apsveikumu dzimšanas dienā var atrast popmūzikas vectētiņu 1968. gada "Baltajā albumā". Dziesma "Birthday" ir enerģisks rokenrols, kas bez vilcināšanās tika ierakstīts studijā, albuma ieraksta pašā noslēgumā.

5. Opus pro – "Dzimene"

"Opus Pro" savu slavas laiku piedzīvoja deviņdesmito gadu pirmajā pusē, iepriecinot klausītājus ar saviļņojošām balādēm un prātā paliekošām smagā roka dziesmām latviešu valodā. 1996. gadā tiek izdots albums "Dzimene", kura tituldziesma joprojām iepriecina rokmūziku mīlošus jubilārus.

6. Gustavo – "Daudz laimes"

Starp albumā "Trešā elpa" autobiogrāfiskajiem stāstiem būs atrodama arī dziesma "Daudz laimes", ko mūziķis veltījis savai māsai Annai.

7. Rīgas viļņi – "Man šodien 18 gadu"

Jestro dziesmu orģinālversijā izpildīja latviešu estrādes dziedātāja Margarita Vilcāne.

8. Weird Al Yankovic - “Happy Birthday”

Slavenākais mūzikas parodētājs Savādais Els Jakovičs (Weird Al Yankovic) savā dzimšanas dienas dziesmā izmantojis atsauces uz rokenrola karaļa Elvisa Preslija "In The Ghetto". Gala rezultāts ir līksma, ironiska pankroka dziesma.

9. Madonna - “B’day Song”

Dziesmā Madonna atkal sev ļauj būt par meiteni, nedaudz nerātnu meiteni. Muzikāli viņai palīdz MIA. Dziesma atrodama 2012. gada albumā "MDNA".

10. Stevie Wonder - “Happy Birthday”

Stīvija Vondera 1981. gada dziesma patiesībā ir aicinājums cilvēktiesību aktīvista Martina Lutera Kinga dzimšanas dienu pasludināt par nacionālajiem svētkiem. “Happy Birthday” ir viena no Vondera populārākajām dziesmām.

11. Rihanna - "Birthday Cake"

Rihanas un Krisa Brauna mīlasstāsts sen jau ir beidzies, taču dziesma "Birthday Cake" noderēs pašam jubilāram, lai pavēstītu savai otrai pusei, ko vēlas saņemt dzimšanas dienas dāvanā.

12. *50 Cent - “In Da Club”

Amerikāņu repera 50 cent visu laiku veiksmīgākais singls “In Da Club” vēsta par došanos svinēt dzimšanas dienu.

13. Selena Gomez - "Birthday"

Kad jubilāra prieks brutiski spraucas par visām vīlēm laukā, Selenas Gomezas dziesma būs īstajā laikā. Dziesma atrodama dziedātājas 2013. gada debijas albumā "Star Dance".

14. Koļa - "Liela Jubileja"

Koļa ir šlāgermūzikas klasiķis, kas iedvesmu smēlies no krievu estrādes šansoniem un ikdienas dzīves. Iespējams "Liela Jubileja" nav mūziķa vislielākais hits, tomēr lieti noderēs kā fona mūzika, kad griezīsi svētku rosolam nepieciešamās sastāvdaļas.

15. Los Amigos - "Sirsniņa" (Daudz laimes dzimšanas dieniņā)

Grupa "Los Amigos" radās deviņdesmito gadu sākumā, apvienojoties nigēriešiem Pīteram un Kristoferam, un mūsu pašu Robertam Gobziņam. Regeja dziesma "Sirsniņa" ir viena no grupas populārākajām dziesmām, kas var kalpot kā vienkāršs, sirsnīgs apsveikums kādam labam draugam vai klasesbiedram.

16. Flipsyde - "Happy Birthday"

Flipsyde dzimšanas dienas dziesmai ir sociāls raksturs - tā ir vīrieša atvainošanās nedzimušajam bērnam.

17. Katy Perry - "Birthday"

Lai gan dziesmas videoklips ir nevainīgs, ieklausies dziesmu vārdos! Būtu jau labi, ja katru dienu mēs svinētu kā dzimšanas dienu. Dziesma atrodama Keitijas 2013. gada albumā "Prism".

18. Jumprava - "Dzimšanas diena"

Dzimšanas dienas dziesma var skanēt arī Jaunā viļņa noskaņās. Dziesmu var atrasts Jumpravas 1998. gada albumā "Laika atšķirību romance".

19. 2 Chainz - "Birthday Song" (Explicit) ft. Kanye West

Hiphopa mākslinieku 2 Chainz un Kanjē Vesta kopdarbs ir ironisks stāsts par materiālistu vērtību sistēmu. Kā sacīt, mantu kapā nepaņemsi, ja vien tava kapavieta neatradīsies Louis Vuitton veikalā.

20. The Smiths - "Unhappy Birthday"

"Unhappy Birthday" būs īstā dziesma tiem, kam dzimšanas diena vairāk saistās ar novecošanu, nevis svētkiem. Dziesma atrodama angļu rokgrupas "The Smiths" populārajā 1987. gada albumā "Strangeways, Here We Come".

21. They Might Be Giants - "It's Not My Birthday"

Dziesma, kuru ātri iemācīties nospēlēt uz ģitāras, kad dzimšanas dienā tev pietrūkst savu vistuvāko draugu. Bet vispār, zināšanai - lai gan alternatīvā roka grupa "They Might Be Giants", Latvijas auditorijai ir diezgan mazpazīstama, dibināta 1982. gadā Čikāgā un spēlē joprojām!

22. Joan Jett and the Blackhearts - "Too bad on your birthday"

"Too bad on your birthday"  stāsta par to, ka tavs sirdsāķītis ir aizmirsis tavu dzimšanas dienu. Bet spicā rokenrola dziedātāja Džoana Džeta tev, meitēn, nelaus skumt. Labāk noklausies Džoanas 1980. gada albumu "Bad Reputation"!

23. Dolly Parton & Willie Nelson - "Happy, Happy Birthday Baby"

Ja tavam mīļotajam ir dzimšanas diena, bet jūs vairs neesat kopā. Orģinālversijā šo dziesmu izpilda sešdesmito gadu meiteņu vokālā grupa "The Tune Weavers", taču kantrīmūzikas leģendu Dolijas Pērtones un Vilija Nelsona duetā dziesma skan vēl aizkustonošāk.

24. The Sugarcubes - "Birthday"

Astoņdesmitajos gados Bjorka bija grupas "The Sugarcubes" dalībniece un "Birthday" bija pirmais singls no grupas debijas albuma "Life's Too Good".

25. B. B. King - "Happy Birthday Blues"

Arī blūza karalis, ģitārists B.B. Kings ir sarakstījis dejojamu dzimšanas dienas dziesmu. Tā atrodama 1979. gada albumā "Take It Home".

26. Pet Shop Boys - "Birthday Boy"

Arī sintī popa dueta 2002. gada albumā "Release" atrodama dzimšanas dienas dziesma, kas tajā pašā laikā ir arī Ziemassvētku dziesma.

27. Moby - "'Sunday (The Day Before My Birthday)"

Ja tev dzimšanas diena saistās ar filozofisku apceri, tad Mobija 2003. gada dziesma "'Sunday (The Day Before My Birthday)" būs īstais skaņu celiņš.

28. The Birthday Party - "Happy Birthday"

"The Birthday Party" ir Austrālijas panku grupa, kas darbojās no 1978. – 1983. gadam. Grupas vokālists bija Niks Keivs, kas dziesmu vārdu sacerēšanā ļāva vaļu savai vistumšākajai fantāzijai.

29. DJ Bobo - "Happy Birthday to you"

Atceries Dj Bobo, komerciāli veiksmīgo šveiciešu mūziķi no deviņdesmitajiem? Tad droši vien arī šo dziesmu būsi dzirdējis. Tiesa, ar dīdžejošanu te ir attāla saistība, taču mīlīgais meldiņš priecēs dažādu paaudžu jubilārus.

30. Michael Jackson - "Lisa It's Your Birthday"

Maikla Džeksona dziesma veiksmīgi tika izmantota multfilmā Simsoni.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!