Ciklā “Dzimuši Latvijā” ar solo koncertu uzstāsies kontrtenors Sergejs Jēgers

Raksta attēls - Ciklā “Dzimuši Latvijā” ar solo koncertu uzstāsies kontrtenors Sergejs Jēgers Publicitātes foto

20.10.2016 / Parmuziku.lv

5. novembrī plkst. 19:00 atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē notiks cikla “Dzimuši Latvijā” koncerts, kurā kontrtenors Sergejs Jēgers izpildīs skaistākos latviešu komponistu vokālos skaņdarbus.

Nav tālā pagātnē laiks, kad, izdzirdot Sergeja Jēgera skanīgo kontrtenoru, koncertu apmeklētāji pārsteigumā sarosījās, neizpratnē saskatījās un sačukstējās. Šobrīd, pateicoties dziedātāja aktīvajai koncertdzīvei, jau teju desmit mūzikas albumiem, situācija būtiski mainījusies – kontrtenora balss arvien daudzveidīgāk uzplaukst Latvijas mūzikas kopainā, Sergeju Jēgeru mīl, pazīst un bieži aicina būt par dvēseļu veldzētāju dievnamos un koncertzālēs gan Latvijā, gan aiz tās robežām.

Dzintaru koncertzāles ciklā “Dzimuši Latvijā” kārta pienākusi latviešu komponistu vokālajai lirikai unikālās balss īpašnieka – kontrtenora Sergeja Jēgera izpildījumā. Savulaik, kādā no solokoncertiem piedevās atskaņojot Romualda Kalsona dziesmu no cikla “Vienkāršās dziesmas”, Jēgera spilgtā interpretācija apdullināja un atstāja neaizmirstamu līdzpārdzīvojuma nospiedumu. Izrādās, ne tikai baroka laika sacerējumi, kas oriģināli komponēti kontrtenora balsij, lieliski salāgojas ar šī tembra krāsām, bet arī latviešu skaņražu vokālā kamermūzika.

Līdzās Emīla Dārziņa smalkajai lirikai, kam vakara programmā atvēlēta lauvas tiesa, skanēs arī Volfganga Dārziņa, Paula Dambja, Artura Maskata un Romualda Kalsona solodziesmas. Pie kam, pavisam svaigu partitūru balsij un klavierēm piedāvās Grieķijā dzīvojošā latviešu komponiste, kādreiz Komponistu savienības vadītāja Gundega Šmite. Sergeja Jēgera partnere solokoncertā būs ilggadēja Latvijas Nacionālās operas koncertmeistare, pianiste Ieva Šmite.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!