“Steinway” rūpnīcā Vestards Šimkus izvēlas jauno Dzintaru koncertzāles koncertflīģeli (FOTO)

Raksta attēls - “Steinway” rūpnīcā Vestards Šimkus izvēlas jauno Dzintaru koncertzāles koncertflīģeli (FOTO) Publicitātes foto

09.04.2017 / Parmuziku.lv

Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda un Jūrmalas domes atbalstu Dzintaru koncertzāle plāno iegādāties jaunu “Steinway & Sons” koncertflīģeli, kas būs paredzēts lietošanai tikai vēsturiskajā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē. Koncertzāles akustikai piemērotāko modeli izcilais pianists Vestards Šimkus izvēlējās 4. aprīlī Hamburgā, “Steinway & Sons” rūpnīcā.

Par jaunā flīģeļa izvēles procesu pianists Vestards Šimkus saka: “No sirds priecājos, ka klausītāji Dzintaru koncertzāles augstvērtīgajā akustikā turpmāk pastāvīgi varēs izbaudīt to, kā tur skan jaunais un šai zālei ideāli piemērotais “Steinway & Sons” koncertflīģelis, kuru man nupat bija tas gods izvēlēties Hamburgā starp septiņiem citiem šā zīmola visaugstākās kvalitātes instrumentiem.

Jau vairāk nekā gadsimtu šā uzņēmuma klavieres uzskata par “izcilības standartu”, un šoreiz, iemēģinot visjaunākos “Steinway & Sons” rūpnīcā nupat tapušos eksemplārus, secināju, ka arī šī izcilība līdz ar minētā uzņēmuma klavierbūves meistaru uzkrāto pieredzi ir sasniegusi vēl nepieredzētus augstumus.

Flīģelis, kuru izvēlējos kopā ar klaviermeistaru Arni Mūrmani, ir apveltīts ne tikai ar perfekti izstrādātu mehāniku, bet arī ar īpaši garu, izteiksmīgu, spilgtu un virstoņiem bagātu skaņu, kuru patiešām var nodēvēt par “dziedošu”. Spēlējot šo instrumentu, ir sajūta, ka tas raisa manī tādas muzikālās idejas, par kurām es citkārt pat neiedomātos.

Savukārt Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis uzver, ka “kopš vēsturiskās Dzintaru koncertzāles atjaunošanas 2015. gadā tās darbība ieguvusi vēl nebijušu vērienu. Mūziķi to pamatoti uzskata par vienu no pasaules labākajām koncertzālēm, un tādēļ arī tās aprīkojumam jāatbilst visaugstākajiem standartiem. Turpmāk Dzintaru koncertzāles arsenālā būs divi “Steinway” koncertflīģeļi. Viens tiks izmantots vasaras koncertiem ārā, bet otrs – tikai vēsturiskajā slēgtajā zālē. Pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda un Jūrmalas domes atbalstam, šis mūsu sen lolotais sapnis nu ir piepildījies.”

 Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe atzīst, ka Dzintaru koncertzāle ir Jūrmalas lielākais kultūras lepnums un tas ir tikai likumsakarīgi, ka koncertzālē, kas vienīgā ir iekļauta Latvijas kultūras kanonā, mūzika skan no pasaules labākajiem instrumentiem. “Šis nozīmīgais papildinājums palīdzēs Jūrmalai spert vēl vienu soli izcilas un īpašas, daudzu mūzikas mīļotāju iecienītas koncertzāles piedāvājuma paplašināšanā. Mūzikai visos pasaules kultūras vēstures līkločos ir bijusi būtiska nozīme cilvēka garīgās pasaules veidošanā. Jūrmalai ir patiess prieks, ka Dzintaru koncertzāle turpmāk varēs piedāvāt vēl augstākas kvalitātes koncertu norisi.”

Jaunā “Steinway & Sons” koncertflīģeļa iegāde ir daļa no plašākas sadarbības starp Dzintaru koncertzāli, Jūrmalas domi un Borisa un Ināras Teterevu fondu, kas iesākās ar latviešu dekoratīvās mākslas meistara Anša Cīruļa sienu gleznojumu izgaismošanu vēsturiskās Dzintaru koncertzāles vestibilā 2016. gada novembrī un tai sekojošo leģendārā latviešu diriģenta Marisa Jansona tēva, Arvīda Jansona, skulptūras izveidi un uzstādīšanu vēsturiskās Dzintaru koncertzāles Dienvidu galerijā. Šai sadarbībai ir kultūrvēsturiska, mākslinieciska un izglītojoša nozīme, jo izveidotie mākslas objekti kalpos par iedvesmu mākslas un mūzikas cienītājiem, tūristiem un ikvienam koncertzāles apmeklētājam.

Jaunais Dzintaru koncertzāles “Steinway & Sons” flīģelis tiks prezentēts 2. jūnijā, Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas koncertā ar izcilu mākslinieku – maestro Raimonda Paula un Latvijas Radio bigbenda, pianista Vestarda Šimkus un Harija Baša, jaunā talanta Andreja Feldmaņa, dziedātājas Dināras Rudānes un Jūrmalas Festivāla orķestra diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā – piedalīšanos.

Vēsturiskā Dzintaru koncertzāle ir pirmā slēgta tipa koncertzāle Latvijā, kas tika atklāta 1936. gada vasarā pēc arhitekta Viktora Mellenberga un Aleksandra Birze nieka projekta. Tā ir unikāls koka neoklasicisma arhitektūras paraugs Jūrmalā ar nacionāla romantisma iezīmēm, kuras centrālās ieejas vestibila interjerā iestrādāti mākslinieka Anša Cīruļa sienu gleznojumi. Dzintaru koncertzāle ir valsts nozīmes arhitektūras un vēstures piemineklis, un kopā ar visu kompleksu tā ir iekļauta Latvijas kultūras kanonā. Tomēr lielākā Dzintaru koncertzāles vērtība ir unikālā akustika, ko novērtējuši gan mākslinieki, gan klausītāji. Pēc vairāku gadu rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem vēsturiskā Dzintaru Mazā zāle ar 500 skatītāju vietām tika atklāta 2015. gada maijā, sniedzot iespēju koncertdarbību Dzintaros turpināt visa gada garumā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!