Diriģents Andris Nelsons pēc sešu gadu pārtraukuma atkal uzstāsies Latvijā

Raksta attēls - Diriģents Andris Nelsons pēc sešu gadu pārtraukuma atkal uzstāsies Latvijā Publicitātes foto: Gert Mothes

03.08.2018 / Parmuziku.lv

Šī gada 13. un 14. oktobrī valsts simtgades koncertcikla “Dzimuši Latvijā" ietvaros ar divām krāšņām koncertprogrammām Rīgā viesosies viens no vecākajiem un izcilākajiem pasaules orķestriem Leipcigas Gewandhausorchester orķestris Andra Nelsona vadībā.

Izcilais latviešu diriģents Andris Nelsons, kurš šoruden tieši Latvijas valsts simtajā dzimšanas dienā svinēs savu četrdesmit gadu jubileju, šī gada februārī stājās Leipcigas Gewandhausorchester orķestra mākslinieciskā vadītāja amatā. Pēc vairāku gadu pauzes diriģents kopā ar orķestri divos krāšņos koncertos ir gatavs priecēt arī klausītājus Rīgā - pēdējo reizi Latvijā diriģents uzstājās 2012. gadā ar viņa tobrīd vadīto Birmingemas simfonisko orķestri.

13. oktobra koncertā Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē kopā ar orķestri uzstāsies starptautiski atzītais latviešu soprāns Kristīne Opolais, kuras izpildījumā dzirdēsim ainas no Čaikovska operām Jevgeņijs Oņegins un Pīķa dāma. Pirmoreiz Latvijā skanēs arī komponista Andra Dzenīša jaundarbs Māra, kas radīts pēc Bostonas simfoniskā orķestra un Leipcigas Gewandhausorchester orķestra pasūtījuma un pasaules pirmatskaņojumu būs piedzīvojis Leipcigā 4.oktobrī. Koncerta 2.daļā skanēs Gustava Mālera monumentālā Pirmā simfonija Titāns.

Savukārt 14.oktobra koncerta 1. daļā kopā ar Andri Nelsonu un Gewandhausorchester orķestri muzicēs izcilais zviedru trompetists Håkan Hardenberger (Hokans Hardenbergers), kura pamudināts arī Andris Nelsons atsācis spēlēt trompeti. Koncerta programmā dzirdēsim 20.gadsimta vācu avangardista Bernda Aloiza Cimmermana trompetes koncertu Nobody knows the trouble I see, kā arī Gustava Mālera 5. simfoniju.

Īpašās muzikalitātes, partitūru lasījuma dziļuma, interpretāciju drosmes, aizrautīgās pašatdeves, mākslinieciskās atraktivitātes un personības starojuma dēļ Andri Nelsonu ir iemīlējusi un augstu novērtējusi gan publika, gan arī kritiķi un orķestru mūziķi. Diriģenta pēdējo gadu panākumus cildina ne tikai jau divus gadus pēc kārtas saņemtā Grammy balva, bet arī dzimtenē atkārtoti piešķirtās Lielās mūzikas balvas un visaugstākais valsts apbalvojums - Triju Zvaigžņu ordenis. Diriģents nu jau piekto sezonu ir arī pasaulslavenā Bostonas simfoniskā orķestra muzikālais vadītājs.

Sadarbību ar Vīnes filharmoniķiem šovasar turpināja viņa diriģētie koncerti īpaši prestižajā Zalcburgas festivālā, bet īsi pirms tam diriģents bija sastopams otrpus okeānam Tenglvudas festivālā ASV, vadot Džakomo Pučīni operas Bohēma koncertuzvedumu, kura zvaigžņu sastāvā Mimī lomā mirdzēja soprāns Kristīne Opolais. Latviešu diriģenta šīs vasaras spožāko veikumu vidū ir arī Riharda Vāgnera Loengrīna partitūras izcilā krāšņuma godāšana visādi citādi skarbajā jauniestudējumā, kura pirmizrāde Londonas Koventgardenā notika 7.jūnijā. Andra Nelsona koncertvasara turpina būt karsta un aizrit galvenokārt ASV, savukārt rudenī diriģents dosies Eiropas koncertturnejā ar abiem viņa vadītajiem orķestriem, tajā skaitā viesojoties arī Latvijā.

Biļetes uz abiem koncertiem pieejamas tirdzniecībā visās Biļešu Paradīzes kasēs un internetā - www.bilesuparadize.lv, un to cena ir no 50 līdz 200 eiro. Koncertus organizē Andreja Žagara Kultūras atbalsta un attīstības fonds.

Koncertcikls „Dzimuši Latvijā” ir Latvijas valsts simtgades notikums, kuru atbalsta Kultūras ministrija. Koncertcikla ietvaros Latvijas klausītājiem tiek piedāvāta iespēja pieredzēt gan Latvijas jauno talantu, gan jau starptautiski atzītu un pasaulē pieprasītu mūzikas zvaigžņu uzstāšanos Latvijas simtgadē Latvijas koncertzālēs.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!