Dīvs Reiznieks pirmo muzikālo zosādu noķēris ar kādu slavenu īru oktobra dziesmu

Raksta attēls - Dīvs Reiznieks pirmo muzikālo zosādu noķēris ar kādu slavenu īru oktobra dziesmu Publicitātes foto

14.09.2016

TV personība, arī visnotaļ balkāniskas un vispār pasaules mūzikas ievirzes dīdžejs un, jā, arī “Iļģu” Ilgas dēls.

Šoreiz mini-anketu lūdzām aizpildīt Dīvam, kas līdzēja noskaidrot – to, ka bez mūzikas nevar dzīvot, viņam līdzēja saprast Kobeina kungs, pirmā muzikāli tīkamā zosāda piemetās pēc U2 oktobra dziesmas noklausīšanās, pirmā kasete nopirkta dēļ “Pārmaiņu vēja”, vienmēr vērts aizdoties uz jautro krieviņu Otava Yo koncertu un nākotnē ar latviešu mūziku viss būs ne sliktāk, kā līdz šim.

Kurā brīdī pirmoreiz saprati, ka bez mūzikas tomēr nevar dzīvot?

Šķiet, vidusskolas pirmajās klasēs, kad kļuvu par vienu no skolas DJ. Vai tomēr vēl kādu gadu agrāk – kad iznāca Nirvana’s “Nevermind”!

Kura bija pirmā dziesma, kas tev izraisīja patīkamu zosādu? Kas tajā bija tik īpašs?

Grūts jautājums. Varētu būt U2 “October”. Īpaša bija noskaņa. Un fakts, ka esmu trāpījis, nopērkot sev īsti nezināmas grupas kaseti. Toreiz kasešu veikalā Polijā stāvēju pie letes un nevarēju izšķirties, kuras grupas kaseti lai pērku – jau dzirdētos Londonbeat ar “I've Been Thinking About You” vai U2 kaseti “October”. Par viņiem biju tieši lasījis rakstu žurnālā. Tad nu nolēmu paklausīties ko jaunu. Bija gan neliela nesaprašanās ar veikala pārdevēju, jo viņš manu “Plīz Ū divi” ne īpaši labi sākumā saprata, bet galu galā viss atrisinājās un es no bērnu teātra viesizrādēm Polijā atgriezos ļoti laimīgs par savu pirkumu. Un arī pieaugušāks es sev šķitu!

Kurš bija pirmais mūzikas ieraksts, ko iegādājies par savu naudu?

Scorpions “Wind of Change” kasete Viļņā, audiokasešu kioskā uz Gedimina laukuma. Es pat nepateikšu, vai tas bija albums “Crazy World”, vai kāda dīvaina kompilācija, bet tā kasete tika pirkta šīs vienas dziesmas dēļ! Iztērēju laikam 11 rubļus no 13, ko mamma bija iedevusi līdzi klases ekskursijā.

Uz kura Latvijā vai pasaulē zināma mūziķa koncertu tu vēlētos doties vēl un vēlreiz un kāpēc?

Ir tik daudz mūziķu, kurus es neesmu redzējis “dzīvajā”, ka interesantāk man šķiet doties skatīties tādus, nevis atkal un atkal vienus un tos pašus. Bet, ja nu par atkārtotu skatīšanos, tad iesaku Pēterburgas dauzoņas Otava Yo! Lieliskās enerģijas un mūzikas jaudīguma dēļ viņus var skatīties vēl un vēl!

Kas nākotnē notiks ar latviešu mūziku?

Muzikāli viss būs ne sliktāk, kā līdz šim.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!