"Oranžās brīvdienas" sākās ar "Scorpions" jeb Speisa pirmā kasete

Raksta attēls - "Oranžās brīvdienas" sākās ar "Scorpions" jeb Speisa pirmā kasete Foto no personīgā arhīva

22.08.2016

Uzsākam jaunu materiālu sēriju, šoreiz nosacīti anketējot dažādu stilu un dzīves attieksmju mūziķus. Pirmais ugunslīnijā trāpījās turbofolka grupas “Oranžās brīvdienas” vadonis Ints Ķergalvis jeb Speiss.

Mūsu mini-anketā uzzinājām, ka Speiss ģitāru rokās paņēma jau 4 gadu vecumā, fanoja par “Scorpions”, “Turbo traktoru” tikai pierakstīja, ar Madonnu uzspēlētu regeju un uzskata, ka mūzikā valda klusums pirms kādas jaunas vētras. Galīgi neslikti!

Kad pirmoreiz paņēmi rokās kādu mūzikas instrumentu un kas tad notika?

4 vai 5 gadu vecumā. Par buļļu ganīšanu spēļu auto vietā “Bērnu Pasaulē” Kuldīgā izvēlējos spēļu ģitāru ar 4 stīgām. Staigāju pa ganībām, siena pļavu, kartupeļu lauku un visur citur un vienkārši dziedāju visas sev zināmās melodijas tādā kā popūrijā, kas ar katru dienu auga arvien garāks.

Kurš bija pirmais mūzikas ieraksts, kas tika iegādāts par savu naudu, un kāpēc tieši tas?

Grupas “Scorpions” kasete. Albums “Lovedrive”. Skolotāja, kura bija tāds kā mūsu mazo klašu audzēkņu elks, teica, ka tā esot forša grupa. Sadabūju naudu, aizgāju uz kiosku un nopirku bez nekādas klausīšanās. No sākuma nevarēju saprast, kā kaut kas tāds var kādam patikt. Tikai pēc kāda gada, nejauši atrodot kaseti un atkal paklausoties, iepatikās. Tas bija pavērsiena punkts, lai vecmāmiņas iemīļoto “Zeļļu” un tamlīdzīgu dziedoņu vietā stātos “Scorpions” , vēlāk “AC/DC” un “ZZ Top”, “Opus Pro” un “Līvi”.

Kurš ir tavs labākais skaņdarbs un kā tas tapa?

Man šķiet, ka tas ir “Turbo traktors”. Viens no gabaliem, kas vienkārši atnāca pats. Uzreiz bija melodija, teksts, pat tauru tēmas pamats. Atlika tikai ātri pierakstīt. Bet vispār nekorekts jautājums. Tas ir tāpat, kā pajautāt, kurš no bērniem labāks?

Ko tu atbildētu, ja sadarboties piedāvātu Madonna un jautātu, kā jūs varētu kopā brīvi izpausties?

Es būtu ar mieru. Domāju, ka vislabāk te derētu izpausties regeja lauciņā. Madonnai arī tas noteikti nav svešs.

Kas ar mūziku notiks nākotnē?

Droši vien kādu brīdi vēl turpinās sevi atražot, kamēr aptrūksies “sen piemirstu” žanru, kurus pacelt kā jaunus. Pagaidām tāds apjukuma moments, kā klusums pirms vētras. Jānāk kaut kādam jaunam grūdienam, kā pokemoni vai hipsteru štelle. Galvenais, lai pārējiem būtu par ko pērties, tad arī atradīsies darītāji. Bet vienmēr būs arī nemirstīgās vērtības – grupas, kas arī sirmā vecumā pulcēs fanu pūļus un mūziķi, kas līdz kapa malai ies savu taciņu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!