Elza Rozentāle mūsdienīgā versijā iedziedājusi lībiešu tautasdziesmu

Raksta attēls - Elza Rozentāle mūsdienīgā versijā iedziedājusi lībiešu tautasdziesmu Foto: Pēteris Vīksna

29.05.2017 / Parmuziku.lv

10. jūnijā iznāks etnomūzikas izlase SVIESTS. Tāpat kā visos iepriekšējos SVIESTA izdevumos, kuri iznāk ik pārgadus, arī šajā ir iekļauti ļoti dažādi „sviestiņi” – kopā 21 skaņdarbs, ko žanriski varētu apzīmēt ar vārdiem etnomūzika, postfolklora vai pasaules mūzika. Mūzikā galvenokārt, protams, ir izmantots latviešu tautas mūzikas materiāls – melodijas, vārdi vai instrumenti, taču nevairoties no mūdienu muzikālo strāvojumu ietekmes.

Piedāvājam noklausīties nu jau trešo dziesmu no albuma – Elzas Rozentāles un etno-džeza grupas "Bur Mani” skaņdarbu lībiešu valodā, kurš tapis sadarbībā ar DJ Monsta "Īdõnõ izānõ”.

Pati māksliniece Elza Rozentāle ne jau pirmo reizi piedalās albumā "Sviests”:

"Sviesta izlasē pirmo reizi piedalījos kopā ar folkloras kopu "Kokle” 2007. gadā. Šogad biju ļoti priecīga, ka esmu uzaicināta atkal, bet šoreiz ar savu dibināto etnodžeza grupu „Bur Mani”.

Ierakstīt izvēlējāmies lībiešu tautasdziesmu "Īdõnõ izānõ”, ko iemācījos Trejdeviņu spēlmanīšu folkloras nometnē no skolotājas Julgī Staltes - toreiz man bija kādi desmit gadi. Paldies viņai un Lindai Zonnei, kuras ar savām lībiešu valodas zināšanām dikti palīdzēja sakārtot vārdu izrunu kaut nedaudz tuvāk patiesībai.

Bet vislielākais prieks ir par grupasbiedra un kontrabasista Toma Poiša izveidoto aranžējumu, kā arī ģitārista Kaspara Vizuļa un bundzinieka Kaspara Kurdeko ieguldījumu dziesmas apdarē. Gribējām atstāt skanējumā lībiešu pamatīgumu un skarbumu, tajā pašā laikā to modernizējot, kas, manuprāt, ir izdevies, arī papildinot ierakstu ar DJ Monsta elektronisko apstrādi vokālajai partijai.

Ļoti gaidam 10. jūniju, kad varēsim „Īdõnõ izānõ” izpildīt "dzīvajā" festivālā SVIESTS // SAULGRIEZIS Valmiermuižā!"

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!