Elzas Rozentāles koncertos ir jābūt pirmajās rindās!

Raksta attēls - Elzas Rozentāles koncertos ir jābūt pirmajās rindās! Foto: Māra Vulfa

03.10.2016 / Aiga Leitholde

Televīzija dod mūziķiem iespēju iegūt sev auditoriju, taču ilgtermiņā saglabāt klausītāju uzmanību būs jāspēj katram pašam. Tas labi padodas dziedātāja Elzai Rozentālei. Viņa plašākai publikai kļuva pazīstama tieši pirms gada - 2015. gada rudenī, pateicoties TV šovam “Izklausies Redzēts”, šo laiku ir mērķtiecīgi izmantojusi, lai attīstītu savu talantu atšķirīgos virzienos.

Elzas balsij piemīt unikāls, autentisks tembrs un milzīga jauda. Viņa viegli iejūtas dažādās skatuviskās lomās, esot vienlaiku spēcīga un maiga. Dziedātājas spilgtā ķermeņa valoda un izteiksmīgā mīmika, kura izdzīvo katru niansi, ir iemesls, kāpēc sēdēt zāles pirmajās rindās.

Jā, Rozentāle joprojām koķetē ar popmūziku, esot viena no ikgadējā koncertzālē Palladium notiekošā Cabaret uzveduma zvaigznēm. Arī pašas radītajā projektā “Electric Elza” dziedātāja kopā ar džeza mūziķiem izpilda “electro swing” stilistikā aranžētu 20. gadsimta 30. gadu un arī mūsdienu populāro mūziku. Muzikālais talanta un aktiermākslas spēju sintēzi var dzirdēt Elzas veidotajā Ninas Simones dziesmu programmā. Pavisam cits stilistiskais virziens ir elektroniskās mūzikas projekts “northern c”, kura dalībniece ir arī Elza, ar savu balsi elektroniskai mūzikai dodot dažāda emociju noskaņas.

Šī gada maijā koncertzālē “Lielais Dzintars” Liepājā un Mālpils muižā, kā arī nedaudz vēlāk - vasarā - Siguldā un Ventspilī, dziedātāja pieteica savu solo programmu “Putna Lidojums”, ļaujot publikai sevi iepazīt pavisam personiski – uzzināt par viņas izcelsmi un svarīgām vērtībām.

Elzai ir cieša saikne ar latviešu tautas folkloru un dziesmu – tā ir viņas pirmā muzikālā pieredze un iedvesmas avots. Programmas “Putna Lidojums” ietvaros tautas mutvārdu folklora ieguvusi pasaules mūzikai un džezam raksturīgo skanējumu - radītu kopā ar augsta kaluma džeza mūziķiem Kasparu Kurdeko, Tomu Poišu un Kasparu Vizuli jeb Elzas Rozentāles etnodžeza kvartets “Bur Mani”.

Kaspars Kurdeko ir inovators-krāsotājs, kas no bungām spēj izvilināt pārsteidzošākās skaņas, pielietojot savas tehnikas vai kādas neierastas palīgierīces. Džeza ģitārista Kaspara Vizuļa ekspresivitāte sakņojas dažādos mūzikas stilos, tostarp arī smagās, metāliskās mūzikas pieredzē. Savukārt basģitāristu Tomu Poišu varētu raksturot ar vārdu “līme” - viņš ar savu spēles manieri meistarīgi savieno dažādo mūziķu atšķirīgās izpausmes vienā labskanošā veselumā.

Elzas Rozentāles solo programmas “Putna Lidojums” koncerts 13.novembrī ir izpārdots, tamdēļ 14., 15. novembrī Elza ar grupu aicina uz papildkoncertiem, kuri notiks Rīgā, KK. Von Stricka villā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!