Elzas Rozentāles solokoncerti būs krāšņs audiovizuāls piedzīvojums

Raksta attēls - Elzas Rozentāles solokoncerti būs krāšņs audiovizuāls piedzīvojums Foto: Pēteris Vīksna

03.11.2016 / Parmuziku.lv

Neilgi pirms Valsts svētkiem – 13., 14. un 15. novembrī Rīgā, K.K. Von Stricka villā, klausītājus uz soloprogrammas “Putna Lidojums” koncertiem aicina dziedātāja Elza Rozentāle.

Dziedātāju Elzu Rozentāli raksturo daudzveidīgums mūzikas stilu un skatuves tēlu izvēlē, tomēr ar tautas mūziku viņai ir visciešākā saikne – folkloras kopās  meklējams viņas muzikālā ceļa sākums.

Elzas balss ir unikāla - tā rada dziedinošu sajūtu un saistās ar mūsu zemi, folkloras mantojumu, kas, pateicoties mammai, Elzai jau šūpulī ielikts.

Tautas dziesmām veidojot savas apdares, mūziķi parāda lielu iekšējo brīvību. Tautasdziesmas caur šiem jaunajiem aranžējumiem kļūst daudz uztveramākas mūsdienu sabiedrībai un ļauj mums apzināties šī mantojuma vērtību un mūsu pašu – tautas – identitāti,"

saka režisors Viktors Runtulis, kurš ar Rozentāli sadarbojas projekta “Cabaret” ietvaros.

"Mūziķim sevis atrašana vienmēr ir daudz sarežģītāka, nekā, no malas skatoties, mēs varam iedomāties. Elza izjūt skatuvi un dziedāšana viņai padodas viegli - koncertprogramma "Putna lidojums" viņai pašai ir liels solis uz sevis atrašanu. Elzas talants mutuļo pāri malām, ļaujot viņai sasniegt putna lidojuma augstumus, bet viņa joprojām stingri stāv uz zemes un kopā ar mums muzicē," - dziedātāju raksturo Toms Poišs. Viņš kopā ar mūziķiem Kasparu Kurdeko un Kasparu Vizuli ir Elzas Rozentāles etnodžeza grupas “Bur mani” dalībnieks.

Koncertprogrammai “Putna Lidojums” ir divas daļas. Pirmajā daļā dziedātāja izpildīs orģinālkompozīcijas ar tautas dziesmu vārdiem, kā arī tautasdziesmu aranžējumus. Otro daļu veidos citu autoru dziesmu repertuārs dažādās valodās - šādi apceļojot pasauli un atkal atgriežoties  “Laimīgajā zemē”. Koncerta atmosfēru radīs māksliniece Anna Meldrāja,  videoprojekcijām maksimāli izmantojot K.K. Von Stricka villas telpas sniegtās iespējas.

Elzas Rozentāles solokoncerts “Putna Lidojums” 13., 14. un 15. novembrī plkst. 19:00 notiks Rīgā, K. K. Von Stricka villā (Aristida Briāna iela 9).  Biļetes uz 13. novembra koncertu jau ir izpārdotas, bet uz 14. un 15. novembra koncertiem vēl ir pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā bilesuparadize.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!