Rīgas Starptautiskajā kino festivālā notiks dokumentālās filmas par Eimiju Vainhausu pirmizrāde

Raksta attēls - Rīgas Starptautiskajā kino festivālā notiks dokumentālās filmas par Eimiju Vainhausu pirmizrāde Publicitātes foto

23.09.2015 / Parmuziku.lv

No 15. - 25. oktorim Rīgā norisināsies Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kurā Latvijas pirmizrādi piedzīvos Kannās un Edinburgā izrādītā filma Eimija, par mūziķi Eimiju Vainhausu (Amy Winehouse).

Eimiju Vainhausu jāmin blakus tādai dīvai kā Ella Ficdžeralda, apgalvo viens no 20. gadsimta slavenākajiem amerikāņu dziedātājiem Tonijs Benets, ar kuru duetā Eimija ierakstīja Body and Soul – savu pēdējo dziesmu. Atkarību plosīta, Vainhausa pirms četriem gadiem pievienojās to mākslinieku pulkam, kuri aizsaulē devušies liktenīgajā 27 gadu vecumā.

Izmantojot mājas video un dzeltenās preses kliedzošos virsrakstus, sarunas ar Vainhausas draugiem un tēvu, dokumentālā filma Eimija atklāj dziedātājas karjeru no pašiem pirmajiem soļiem. Par džeza dziedātājas talantu šaubu nebija nevienam, šķita, ka viņas balsī sadzirdamas vecās pasaules dīvas Sāra Vona un Daina Vašingtone. Saka, ka Vainhausa bija tīrradnis, kuru samala komercijas dzirnakmeņi. Vienu gan viņa tiem neatdeva – savu vizuālo stilu, kas patapināts no Kleopatras, meiteņu grupas The Ronettes un Londonas nevīžīgā šika, izpelnoties ne mazums nievājošu apzīmējumu.

Režisors Asifs Kapadija (Asif Kapadia) atklāj Eimijas dzīvi no pašas bērnības līdz pat viņas nāvei 2011. gada 23. jūlijā. Uz lielā ekrāna pati Vainhausa stāsta par savu bērnību, sapņiem, slavu, mīlestību un, protams, mūziku.

Filma Eimija jau pēc pirmizrādes saņēma augstu vērtējumu, un kinoprofesionāļi teju vienā balsī atzīst, ka paveikts neiespējamais – šī dokumentālā filma atklāj ļoti godīgu skatpunktu uz Vainhausas neveiksmīgajiem centieniem vienlaicīgi būt mūzikā un izvairīties no slavas. Taču, kā jau bija gaidāms, Vainhausas ģimene nav mierā ar uz ekrāna redzamo, apgalvojot, ka Kapadija apzināti veidojis filmu, sagrozot patiesību, un Vainhausas tēvs to nosaucis pat par absurdu.

Vairāk par festivālu, kā arī ar filmu programmu iespējams iepazīties Riga IFF mājaslapā

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!