FOTO: Uzvedumā Cabaret "PEERLE" dzirkstī humors

Raksta attēls - FOTO: Uzvedumā Cabaret "PEERLE" dzirkstī humors Foto: Inga Leite

29.12.2016 / Aiga Leitholde

Šī gada “Cabaret” koncertuzveduma nosaukums ir “PEERLE”. Izrādē skatītāji nonāk 20. gadsimta sākumā, ar galvenajiem varoņiem – dziedātājiem Aiju Vītoliņu, Elzu Rozentāli un Ralfu Eilandu iepazīstas vilcienu stacijā. Ceļojums var sākties!

Izlasot izrādes “PEERLE” aprakstu, varētu padomāt, ka gaidāms lirisks un romantisks stāsts, patiesībā izrādes temps ir ļoti straujš. Izrādes numuri nozib viens aiz otra līdzīgi kā nomainās ainava. Mākslinieku repertuāru veido gan 20. gadsimta sākumu raksturojošas dziesmas, gan aktuālas mūsdienu populārās mūzikas dziesmas.

Aija Vītoliņa iemiesoja aristokrātisku lēdiju - turīgu un aprūpētu, kas uzsākusi sevis meklēšanu. Kā viens no aizraujošākajiem, emocijām piepildītākajiem un dramatiskākajiem Aijas izpildītajiem numuriem būtu jāatzīmē Bendžamina Klementaina dziesma “Adios”, kuru viņa dzied, arī esot ar galvu uz leju.

Foto: Inga Leite

Elza Rozentāle izrādes laikā iejūtas dažādos tēlos - kā romantiskākos, tā ekstravagantākos, piemēram, izpildot Bjorkas dziesmu “Declare Independence”. Tās laikā Elza iemieso futūristisku būtni, kuras vadībā tiek uzcelta cilvēku piramīda, un vārda vistiešākajā nozīmē “no sliedēm nonests vilciens”.

Foto: Inga Leite

Savukārt Ralfs Eilands pārsteidz ar sava vokāla transformācijām, it īpaši izpildot “The Rolling Stone” dziesmu “Love Is Strong” – cik zemi un samtaini skan dziedātāja balss, tas ir jādzird!

Foto: Inga Leite

Šogad izrādē dzirkstī humors, kas rada nepiespiestu atmosfēru arī zālē. Dziedātāji nevairās no sevis kariķēšanas, un, kā gan citādāk, ja reiz tavu svītu veido dziedošu klaidoņu bars? Bet “PEERLE” ir kontrastiem bagāta izrāde – skaistākajā no visiem numuriem daiļā meitene griežas dejā, atrodoties virs skatuves dēļiem.  

Foto: Inga Leite

Man blakus sēdošai meitenītei šis bija pats pirmais “Cabaret” apmeklējums. Es savu pirmo “Cabaret” neatceros, bet pirmo koncertizrādi gan! Bērnībā Rīgas Muzikālajā teātrī redzēju “Karlasonu” ar Veru Singajevsku galvenajā lomā. Toreiz mēs, bērni, sēdējām pie uzklātiem galdiem un sajūsminājāmies par visu kopumu – ka aktieri ir tik tuvu un limonādi var dzert izrādes laikā. Tas bija notikums, kuru atceros vēl joprojām.  Arī “PEERLE” tika gādāts par dažādu maņu labsajūtu. Aizpildītais mirklis paskrēja nemanot. Runā, ka dejas turpinājās līdz 3 naktī. Bet 31. decembra, noslēguma izrādē uzveduma trupa esot sagatavojuši īpašus pārsteigumus kā skatītājiem, tā paši sev.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!