Ģitārista Kaspara Zemīša zināšanas apkopotas grāmatā "Sešas stīgas"

Raksta attēls - Ģitārista Kaspara Zemīša zināšanas apkopotas grāmatā "Sešas stīgas" Kaspars Zemītis un viņa skolnieki

24.10.2016 / Parmuziku.lv

Ģitārists un komponists Kaspars Zemītis aicina piedalīties savas pirmās grāmatas Sešas stīgas ģitārspēles pamati atvēršanas svētkos, kas notiks 27. oktobrī plkst. 13:00 Mūzikas namā Daile, Kr. Barona ielā 31., kur viņš kopā ar saviem skolniekiem sniegs muzikālas performances, iepazīstinās ar grāmatu un atklās tās nosaukuma noslēpumu. Atvēršanas svētkos viesus iepriecinās Sešu stīgu orķestris, kas apvieno Latvijas jaunos ģitāristus, un akustisku uzstāšanos sniegs mūzikas ekspertu atzītā grupa "Sudden Lights".

"Mana dzīve ir saistīta ar ģitāru, un cilvēki man ir bieži jautājuši, kad uzrakstīšu materiālu, kas atspoguļotu manu pedagoģisko pieeju, jo mācu ģitārspēli jau 20 gadus. Atceroties pašus pirmsākumus, kad vēl tikai vēlējos mācīties ģitāru, tādas iespējas Latvijas izglītības sistēma nepiedāvāja, tāpēc savu ceļu mūzikā iesāku ar klarneti un saksofonu. Toties ģitāras pirmos akordus man ierādīja brāļa vieglatlētikas treneris. Tā spēlējoties ar ģitāras stīgām, dzīve saveda kopā ar manu ģitāras skolotāju Julius Kurauskas, kurš vienmēr teica, ka katram skolniekam ir jānodod savas zināšanas tālāk. Tāpēc arī es vēlos, lai cilvēki ieraudzītu ģitāru kā instrumentu ar milzum daudz dažādām iespējām.

Šajā grāmatā mēģināju apvienot profesionālus ģitārspēles metodiskos principus ar plašai auditorijai saprotamiem skaidrojumiem. Tāpēc domāju, ka tā būs interesanta gan mūzikas skolas audzēknim un viņa skolotājam, gan arī jebkura vecuma cilvēkam, kas nolēmis sākt apgūt šo brīnišķīgo instrumentu.

Pievienotais kompaktdisks būs labs palīgs materiāla apgūšanai. Grāmatas saturu ir paredzēts apgūt mācību gada laikā, lai gan cītīgs un motivēts cilvēks varētu to izzināt pāris mēnešos. Nākamajā rudenī plānojam izdot otro grāmatu sešu grāmatu sērijā,” atklāj Kaspars Zemītis un aicina tikties grāmatas atvēršanas svētkos.

Grāmatā Sešas stīgas ģitārspēles pamati ir iekļauti stājas veidošanas pamatvingrinājumi, instrumenta nošu apguves pamati, dueti ar CD vai skolotāju, skaņdarbi, etīdes un pazīstamas dziesmas ar vienkāršiem akordiem, vingrinājumi tehnikas attīstīšanai u.c..

Kaspars Zemītis ir mūziķis ar vairāk nekā 20 gadu skatuves pieredzi un spēlē dažādos sastāvos un mūzikas stilos. 2015. gadā izdeva savu pirmo albumu Mana lūgšana, kurā mūziķis apkopojis sevis rakstīto mūziku un aranžējumus. Spēlējis leģendārajā grupā Time After Time. Regulāri muzicē un spēlē pavadījumu dziedātājiem Lindai Leen, Intaram Busulim, Renāram Kauperam, Aijai Andrejevai, Igo un Daumantam Kalniņam. Ir uzstājies kopā ar Latvijas Radio kori un Valsts Akadēmisko kori Latvija, operdziedātāju Guntaru Ruņģi (piedalījies Guntara Ruņģa solo albuma Nakts serenādes ierakstā), sadarbojies ar operdziedātāju Evitu Zālīti un čellistu Aināru Paukšēnu, kā arī kamerdziedātāju Ievu Paršu.

Paralēli muzikālajai darbībai Kaspars Zemītis strādā LJVMA arī kā lektors un pasniedz jaunajiem studentiem klasisko ģitārspēli. Viņš ir pirmais ieguvis maģistrā grādu ģitārspēlē LJVMA. Uzreiz pēc JVLMA maģistrantūras beigšanas uzsācis arī savu solo koncertdarbību, veiksmīgi apvienojot klasisko mūziku ar mūsdienīgo un parādot akustiskās ģitāras nebeidzamās iespējas. Pirmais nopietnais solokoncerts K.Zemītim notika 2013. gada 30. aprīlī Doma baznīcā ar unikālu koncertprogrammu Eklektika.)

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!