Ģitāristam un komponistam Kasparam Zemītim pirmais solo albums "Mana lūgšana"

Raksta attēls - Ģitāristam un komponistam Kasparam Zemītim pirmais solo albums "Mana lūgšana" Foto: Ivo Grundulis

29.03.2016 / Parmuziku.lv

Albums “Mana lūgšana” ir Kaspara Zemīša saruna ar Dievu mūzikā, kura centrālais skaņdarbs ir “Mesa” ģitārai un korim. Albuma prezentācijas koncerts notiks 30. martā Rīgas Domā plkst. 19:00, piedaloties Valsts Akadēmiskais koris Latvija diriģenta Māra Sirmā vadībā, stīgu kvartets – Madara Gaile, Kristiāna Ozoliņa, Ineta Abakuka, Māra Botmane, vokālā grupa "Schola Cantorum Riga" Guntara Prāņa vadībā un Renārs Kaupers.

“Mesa” ir Kaspara Zemīša sajūtu atspoguļojums dievkalpojumā ar visām piecām tradicionālajām mesas daļām, nelielu ievadu un noslēgumu.  “Agnus Dei” ir vienīgais skaņdarbs šai albumā ģitārai un stīgu kvartetam. Albumā ir divi solo skaņdarbi ģitārai – “ Prelūdija sveces gaismai”  un “Lūgšana”, kas ir solo skaņdarbs ģitārai tremolo tehnikā.

Kaspars Zemītis stāsta:

"Albuma nosaukums "Mana lūgšana" atspoguļo manas mūzikas iedvesmas avotu un ir ļoti īpašs man personīgi, jo ir mans pirmais solo albums, kurā esmu ne tikai izpildītājs, bet arī autors.  “Mana lūgšana” - tā ir mana saruna ar Dievu.

Albuma dizainu ir veidojis brālis Y jeb Ivo Grundulis. Noklausījies dažus fragmentus no topošā albuma. Ivo uzreiz sajuta albuma noskaņu un nolasīja muzikālo vēstījumu. Katrā albuma pusē ir redzama viena ģitāru spēlējoša roka, kopā veidojot lūgšanā saliktas rokas, kuras satur albuma “Mana lūgšana“ mūziku – kopumā 12 skaņdarbus. Savukārt muzikāli albumam īpašu noskaņu piešķir ģitāras, kora un stīgu saspēle.

Visi skaņdarbi, kurus izpildu kopā ar kori, ierakstīti Jāņa baznīcā, tādejādi ļaujot sajust katram klausītājam īpašu klātesamības sajūtu baznīcā. Šī iemesla dēļ mūziku būs grūtāk klausīties mašīnā, birojā vai ikdienas steigā. Es vēlētos, lai katrs atrod mirkli klausīties albumu, mierīgi padomājot, ko šī mūzika vēsta tieši viņam? Ceru, ka kristietis šajā mūzikā ieraudzīs manu ticības apliecinājumu, savukārt neticīgs cilvēks sadzirdēs kaut ko no dievišķā, kas ir katrā no mums."

Albums pašlaik jau ir pieejams mūzikas ierakstu veikalos "Upe tuviem un tāliem" un “ Randoms”. Tuvākajās dienās tas būs pieejams arī citos mūzikas ierakstu veikalos Latvijā.

Biļetes pieejamas "Rīgas Doma” un "Biļešu paradīzes” kasēs.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!