Grupa "STandART" laiž klajā "Jāņugunis"

Raksta attēls - Grupa "STandART" laiž klajā "Jāņugunis" Foto: Sandris Savickis

31.05.2016 / Parmuziku.lv

Grupa "STandART" publicējusi jaunu singlu – "Jāņugunis". Dziesmā "Jāņugunis" izmantoti fragmenti no "STandART" 2012. gada koncerta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls" un lietuviešu folkloras ansambļa "Bitula" (Kauņa) dziedājuma.

Gluži kā iepriekšējie singli, tas lejuplādējams par brīvu vai apmaiņā pret ziedojumu jaunā albuma pabeigšanai grupas Bandcamp vietnē.

Grupa radusies 2002. gadā Jelgavā un izdevusi divus albumus – "Australia" un "Autumn News". "STandART" kodolu šobrīd veido Kalvis Kluburs un Mārtiņš Links, bet atsevišķās dziesmās piedalās arī grupas draugi.

Mārtiņš pazīstams ar savu neofolka grupu "Ēnu kaleidoskops", kurā periodiski darbojies arī Kalvis un citi "STandART" ierakstos dzirdamie domubiedri. Singls "Jāņugunis" ņemts no "STandART" topošā albuma, kura ieraksts sadarbībā ar Sandri Savicki (Starring Two) un Kasparu Tobi (7 Synths, Dzelzs Vilks) tuvojas noslēgumam.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!