Japānis liek vācietim repot latviski – nākusi klajā sirsnīga dziesma “Es lepojos ar tevi”

Raksta attēls - Japānis liek vācietim repot latviski – nākusi klajā sirsnīga dziesma “Es lepojos ar tevi”

27.04.2021

Divi no Latvijas pazīstamākajiem ārzemju izcelsmes mūziķiem - Jöran Steinhauer un Masaki Nakagawa - izdevuši kopīgu dziesmu ar nosaukumu “Es lepojos ar tevi”. Tā tapa pandēmijas laikā, kad vācietis Jorans japānim Masaki palīdzēja mācīties latviešu valodu. Pateicoties YouTube kanālam “MASAKI LEARNS LATVIAN” arī visi citi, kam interesē latviešu valoda, mācījās kopā ar mūziķiem.

Pirmā frāze mācību procesā bija - “Es lepojos ar tevi”. Jorans, kurš pats apguvis latviešu valodu pašmācības ceļā, saka: “Manuprāt, vienmēr vieglāk iemācīties valodu, ja tu sāc to iepazīt ar pozitīviem teikumiem un komplimentiem. Masaki ir tik sirsnīgs cilvēks, ka mēģināju uzreiz mācīt frāzes, kuras piestāv tieši viņam un atspoguļo viņa attieksmi pret latviešiem.”

Šis ir jau otrais Jorana un Masaki kopdarbs. Tieši pirms gada Latvijā iemīļotie mūziķi izdevuši dziesmu “Kopā tomēr jautrāk”. Tā radās cerībā, ka abi drīz varētu braukt kopīgā koncerttūrē. Diemžēl, pandēmijas dēļ, tas līdz šim nav īstenots, tomēr plāni joprojām pastāv. Mūziķi sapņo, ka drīz pienāks tā diena, kad abi kopā varēs doties ciemos pie latviešiem visā pasaulē un padziedāt kopā ar viņiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!