Japānis un vācietis kopā latviski uzrakstījuši dziesmu par būšanu mājās

Raksta attēls - Japānis un vācietis kopā latviski uzrakstījuši dziesmu par būšanu mājās Ekrānšāviņš no video

12.05.2020

Latvijā labi pazīstamie, un iemīļotie mūziķi Jöran Steinhauer un Masaki Nakagawa ir apvienojuši spēkus, lai izlaistu savu pirmo dziesmu kopā, kas tapusi katram esot savā pasaules malā.

Dziesmu, kurai iedvesma nāca no šī brīža situācijas pasaulē, sauc “Kopā tomēr jautrāk” un tā ir par sajūtām, kas šobrīd skar ne tikai Joranu un Masaki, bet arī lielu daļu no mums.

Atsaucoties uz dziesmas vārdiem, “tik tikko brīvi lidojis, bet nu jau esmu iestrēdzis” mēs katrs varam iejusties mūziķu lomā un uz mirkli aizdomāties par to, kā Covid-19 vīruss ir skāris mūsu dzīvi. Lai gan dziesmas saknes ir atrodamas šajā negatīvajā situācijā, tā tomēr aicina mūs meklēt ko pozitīvu šajā visā un novērtēt to, kas mūsu dzīvēs mums ir tuvs un mīļš.

Jorana un Masaki sadarbība jau sākās pērn, kad abi pirmo reizi tikās Rīgā. Ātri vien abi saprata, ka viņus vieno mīlestība pret Latviju, un mūziķi vēlējās pastiprināt saiknes starp savām valstīm un Latviju caur mūziku. Dziesmas “Kopā tomēr jautrāk” muzikālo pavadījumu Masaki Nakagawa ierakstīja Latvijā pie mūzikas producenta Jāņa Narbuta studijā “White Wide Production” pagājušā gada beigās. Tajā mirklī nevienam no mūziķiem nebija ne jausmas, ka dziesmu un tās video klipu nāksies turpināt taisīt atsevišķi - Latvijā un Japānā. Tomēr, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, sadarbība starp abiem mūziķiem bija iespējama pat esot 8000 kilometru attālumā vienam no otra.

Masaki dziesmas video klipu filmēja Rūjienas sadraudzības pilsētā Higašikavā, kas atrodas Japānas Ziemeļos - Hokaido prefektūrā. Diemžēl uz Latviju Masaki šobrīd nav iespējas nokļūt. “Es ļoti ilgojos pēc Latvijas un izskatās, ka man būs jāpierod pie tā, ka vēl kādu laiku nevarēšu atbraukt ciemos. Dziesma “Kopā tomēr jautrāk” palīdz man justies tuvāk Latvijai un maniem draugiem tur. Es nevaru sagaidīt, kad atkal būšu kopā ar jums” stāsta Masaki.

Sadarbība starp Joranu un Masaki turpināsies arī nākotnē - abiem jau ir plāns ierakstīt nākamo dziesmu kopā. Dziesmas vārdu autors, Jorans, atzīst “Latvija mums abiem kļuvusi mīļa un tā ir liela daļa no mūsu dzīves. Mēs gribām parādīt, ka šeit ir iespējams viss - pat savest kopā vācieti un japāni, lai rakstītu latviešu dziesmas! Ceram, ka šis palīdzēs arī vienot citus, jo šajā grūtajā brīdī pats svarīgākais ir justies vienotiem.”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!