Jaunievēlētās padomes sēdē apstiprināta LaIPA vadība

Raksta attēls - Jaunievēlētās padomes sēdē apstiprināta LaIPA vadība

21.06.2023

20. jūnijā uz savu pirmo sēdi sanāca Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) padome, kura uz turpmākajiem trim gadiem tika ievēlēta LaIPA biedru atkārtotajā kopsapulcē 6. jūnijā.

Par LaIPA padomes priekšsēdētāju padome ievēlēja mūziķi un producentu Rūdolfu Budzi, kurš pēc ievēlēšanas LaIPA vadītāja amatā norāda uz vairākiem svarīgiem uzdevumiem, kas paveicami, esot LaIPA padomes priekšsēdētāja amatā: “Svarīgi ir stiprināt LaIPA kā nozares līdera reputāciju tādās sfērās kā mūziķu un producentu kopienas un mūzikas patērētāju informētība un izglītotība par autortiesībām un blakustiesībām, sabiedrības, īpaši jaunās paaudzes, izpratne par autortiesību un blakustiesību jomu un svarīgumu radošo industriju nozarē, atbalsts mūzikas industrijas aktivitātēm.” Rūdolfs Budze ir pārliecināts, ka mūziķus un producentus apvienojošā organizācija vispirmām kārtām ir nozari stiprinoša apvienība, kuras uzdevums ir iestāties par mūziķu un producentu tiesībām: “Nenoliedzami, LaIPA nav kaut kas pats par sevi pastāvošs, tāpēc daudz atkarīgs arī no pašu mūziķu un producentu iesaistes nozares un autortiesību un blakustiesību jomas sakārtošanā. Viens no maniem kā LaIPA padomes vadītāja uzdevumiem ir par to pārliecināt gan sabiedrību, gan pašus mūziķus un producentus, tostarp – veicināt jaunu biedru piesaisti LaIPA no mūziķu un producentu vidus,” uzsver Rūdolfs Budze, LaIPA padomes priekšsēdētājs.

Padomes sēdē par LaIPA izpilddirektori atkārtoti apstiprināta Liena Edvardsa, kura LaIPA izpildinstitūcijas darbu vada jau 10 gadus. Tāpat LaIPA padome apstiprinājusi LaIPA Izglītības un kultūras atbalsta fonda komisiju. Saskaņā ar LaIPA biedru kopsapulces lēmumu Izglītības un kultūras fonda līdzekļu izlietojumu uzrauga Izglītības un kultūras atbalsta fonda komisija, kura sastāv no 16 komisijas locekļiem. Komisijā ietilpst LaIPA padomes locekļi, trīs LaIPA kopsapulcē ievēlēti mūziķu un producentu pārstāvji, kā arī pieci mūzikas nozares organizāciju virzīti pārstāvji – nozares eksperti. Komisija uz savu pirmo sēdi sanāks augusta beigās.

6. jūnija LaIPA ārkārtas kopsapulcē par jaunās padomes locekļiem ievēlēti no producentu vidus – Petri Manonnens (“Universal Music”), Līva Pētersone–Kļaviņa (“Instrumenti”), Guna Zučika (“Every Little Thing”) un Agnese Cimuška–Rekke, savukārt no izpildītāju vidus – mūziķi Kārlis Būmeisters, Rūdolfs Budze, Arnis Račinskis un Kārlis Auzāns.

Par LaIPA:
Biedrība “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir starptautiski atzīta kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kurā apvienojušies pašmāju un ārvalstu mūzikas ierakstu izpildītāji un producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību no mūzikas ierakstu izmantotājiem. Saskaņā ar Autortiesību likumu LaIPA veic atlīdzības iekasēšanu par muzikālo darbu ierakstu jeb fonogrammu izmantošanu, un nodrošina iekasētās atlīdzības izmaksas izpildītājiem un fonogrammu producentiem.

LaIPA pārstāv vairāk nekā 3,5 tūkstošus Latvijas un 3 miljonus ārvalstu izpildītājus un fonogrammu producentus, pamatojoties uz savstarpējiem pārstāvniecības līgumiem, kas noslēgti ar tiesību īpašniekiem un ārvalstu tiesību organizācijām, tajā skaitā pārstāv arī neatkarīgo fonogrammu producentu kompāniju un ierakstu kompāniju mantiskās tiesības,

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!