Katrīna Dimanta un grupa “Audiokvartāls” izdod RIGaLIVE nometnē tapušu dziesmu

Raksta attēls - Katrīna Dimanta un grupa “Audiokvartāls” izdod RIGaLIVE nometnē tapušu dziesmu Publicitātes foto

21.09.2022

Klausītājiem tiek nodota dziesma “Vai dzīve nav salda?”, kas tapusi “Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksports” organizētajā dziesmu rakstīšanas nometnē “RIGaLIVE”, apvienojoties dziedātājai Katrīnai Dimantai un grupai “Audiokvartāls”.

Singla mūzikas un vārdu autori ir Ivars Ozoliņš, Katrīna Dimanta un Roberts Memmēns. “Šī dziesma radās “RIGaLIVE” nometnē, kur visi trīs bijām salikti vienā komandā. Tā tapa ļoti viegli un ātri, jautrā gaisotnē, un pirmo muzikālo ideju prezentēja Roberts. To pēc tam arī ļoti veiksmīgi “apaudzējām”. Strādājot pie grupas “Audiokvartāls” otrā studijas albuma, talkā nāca producents Juris Ludženieks, kuram jāpateicas par dziesmas pašreizējo skanējumu,” stāsta Ozoliņš.

“Mēs ar Ivaru dziesmas tapšanas dienā runājām par to, kas notiek otra dzīvē, kas kādreiz bijis svarīgi. Nonācām pie tā, ka kādreiz visi ballējāmies vienās vietās, ka ir bijis laiks, kad patīk kāds cilvēks, un mēdz būt ilgas pēc tā. Vienojāmies, ka dziesma varētu dot klausītājiem arī tādu atmiņu garšu,” papildina Dimanta.

“Dziesmas sākotnējais nosaukumu bija “Zelta zivtiņa”, kas mitoloģijā ir veiksmes un vēlmju piepildījuma tēls. Šajā dziesmā šis tēls ir Katrīna, kuru mēs meklējam visiem zināmos Latvijas naktslokālos. Šo tēlu atrodot, visas vēlmes piepildās, un dzīve kļūst salda. Tāpat ir arī dzīvē, kad Katrīna ierodas telpā, tad visu telpu un tās iemītniekus pāršalc milzīgs pozitīvo emociju lādiņš,” atklāj Ozoliņš.

Dziesmai ir tapis arī videoklips sadarbībā ar folkklubu “Ala Pagrabs”. “Videoklipa dalībnieki iejūtas bāra darbinieku lomās un ar humoru apveltītās epizodēs cenšas savaldzināt bārmeni, kuras loma uzticēta tieši Katrīnai. Ideju palīdzēja īstenot Zigmārs Zilgalvis un Dāvis Dambenieks,” stāsta Ozoliņš. “Videoklipā ir izspēlēta spēle, kad dāma simpatizē vairākiem kolēģiem, un visi cenšas viņu iekarot. Puiši tik ļoti idealizē dāmu, ka, uz viņu skatoties, šķiet, ka viņa kļuvusi spoža, zeltā klāta. Bet viņas sirds patiesībā ir aizņemta, taču tas gan atklājas tikai beigās,” saka Dimanta.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!