Veiksmīgi aizvadīta dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” devītā sesija

Raksta attēls - Veiksmīgi aizvadīta dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” devītā sesija Publicitātes foto

10.11.2023

No 7. – 9. novembrī Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports pulcēja kopā 30 dziesmu autorus, izpildītājus un producentus, lai dotu viņiem iespēju radošā gaisotnē radīt jaunas dziesmas un sadarbības.

Pirmajā nometnes dienā dalībnieki piedalījās izglītojošās meistarklasēs – par  ar intelektuālo īpašumu saistītiem jautājumiem – autortiesības, blakustiesības, kā tās aizsargāt un iegūt, kā ievērot spēkā esošo likumdošanu, kā izmantot savas tiesības - ar LaIPA izpilddirektori Lienu Edvardsu un Patentu valdes juridiskās nodaļas vadītāju Lindu Zommeri, prezentācija par iespējām startēt  Igaunijas mūzikas tirgū ar Avi Tölpt (Music Estonia), informatīva prezentācija "Francijas mūzikas tirgus" ar Benjamin Demelemester (Centre national de la musique) , par mūzikas sinhronizāciju kino un reklāmās ar Magdalenu Niestrijevsku no kompānijas Jaguarec un dienas noslēgumā diskusija "Sinhronizācija: mūzika filmās, reklāmās un citur" ar Gunu Zučiku (Every Little Thing), Dāvi Sīmani ( kino un montāžas režisors) , Magdalenu Niestrijevsku (Jaguarec), Sandru Perens (Tier Music Publishing) un Elviju Pārpuci (Later Riga).

Otrajā un trešajā nometnes dienās dalībnieki strādāja pie jaunu dziesmu radīšanas, ko katras dienas vakarā prezentēja ne vien citiem dalībniekiem, bet arī nozares ekspertiem, kuri vērtēja katras dziesmas potenciālu.

"Mūsu mērķis bija izveidot starptautisku, aizraujošu platformu mūzikas radīšanai un mākslinieku attīstībai - mēs to esam sasnieguši. Sadarbība ar “Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolu” ir vitāli svarīga, jo tā mums ļauj iesaistīt jauno paaudzi, dalīties ar industrijas zināšanām un veicināt nepieciešamo prasmju apgūšanu. Pateicība Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas komandai, studentiem un direktoram Aināram Šablovskim par sadarbību un atbalstu," teica Agnese Cimuška-Rekke, Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports izpilddirektore.

"Šī nometne ir bijusi kā radošs lādiņš, kurš atvēris jaunas perspektīvas ne tikai manā mūzikas rakstīšanā, bet arī sniedzis iespēju sadarboties ar talantīgiem mūziķiem no citām valstīm. Esmu pārliecināta, ka 'RIGaLIVE' ir vieta, kur top jaunas sadarbības, iespējas un esmu priecīga būt daļa no šīs brīnišķīgās pieredzes," teica dziedātāja Marta Grigale, atskatoties uz savu dalību "RIGaLIVE" dziesmu rakstīšanas nometnē.

Kopumā nometnes RIGaLIVE devītās sesijas ietvaros tapa 25 jaunas dziesmas dažādos mūzikas žanros. Šogad dalībnieku vidū bija mūziķi no astoņām valstīm - Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Polijas, Čehijas, Vācijas, Francijas, Lielbritānijas un Slovēnijas.

“RIGaLIVE” tiek organizēts ar “Latvijas Ierakstu un Producentu Apvienības” (“LaIPA”), “Latvijas Republikas Kutūras ministrijas”, " Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas“, "Laima” , "Jersikas čipšu", "VENDEN","msonic Baltic Latvia" un “Aldara” atbalstu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!