Klajā nāk modernā džeza grupas “Lupa” otrā skaņu plate

Raksta attēls - Klajā nāk modernā džeza grupas “Lupa” otrā skaņu plate

01.03.2022

Džeza mūzikas izdevniecības “Jersika Records” paspārnē klajā nāk modernā džeza grupas “Lupa” otrā skaņu plate “Koki Sketches Of Trees”.

Jaunais albums seko klausītāju un mūzikas apskatnieku atzinīgi novērtētajai debijas platei “Sequences and Consequences” un tajā ir iekļauti  vienpadsmit jauni grupas dalībnieku komponēti skaņdarbi.

“Grupa “Lupa” ir latviešu atbilde tādām mūsdienu modernā džeza grupām kā “The Comet Is Coming” vai “Badbadnotgood”. Jaunajā grupas platē saklausu arī muzikālas atsauces uz agrīno Mike Oldfield daiļradi, progresīvā roka grupu “Dream Theater” un Latvijas space disco grupu “Zodiaks”” vērtē dīdžejs un “Jersika Records” vadītājs Mareks Ameriks.

Grupā “Lupa” apvienojušies četri aktuāli Latvijas džeza mūziķi: Dāvis Jurka – alta un tenora saksofons, flauta un klarnete; Ritvars Garoza – sintezatori un taustiņinstrumenti, Valters Sprūdžs – elektriskais bass; Andris Buiķis -  bungas un analogā bungmašīna.

Plates “Koki // Sketches Of Trees” ieraksts veikts “Mints Music Studios” skaņu režisora Tāļa Timrota vadībā, bet albumu miksēja Gatis Zaķis studijā “TRU Music Studio”. Albuma dizainā ir izmantots mākslinieces Ievas Piebalgas akvarelis un Jāņa Škapara fotogrāfijas. Jaunais albums ir izdots vinila plates formātā, kā arī pieejams straumēšanas vietnēs un digitāli izdevniecības “Jersika Records” Bandcamp profilā. Ieraksts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla Fonda atbalstu.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!