Komponista Imanta Mežaraupa piemiņai tiek dibināts atbalsta fonds

Raksta attēls - Komponista Imanta Mežaraupa piemiņai tiek dibināts atbalsta fonds Publicitātes foto

22.10.2016 / Parmuziku.lv

Latvijas mūzikas dzīvē ir iemirdzējies sen gaidīts notikums. Komponista Imanta Mežaraupa piemiņas koncerts “In memoriam. Imants Mežaraups – 58” norisinājās Rīgas Lutera baznīcā, Torņkalnā, šī gada 10. oktobrī, informē Dženifera Rumpāne.

Imanta Mežaraupa daiļrades atbalsta fonda (IMDAF) un Rīgas Lutera baznīcas rīkotajā koncertā pulcējās izcilā komponista, pedagoga un diriģenta Imanta Mežaraupa daiļrades cienītāji, kolēģi, audzēkņi un draugi.

 Imanta Mežaraupa atceres koncertā piedalījās Rīgas Lutera draudzes koris un Latvijas Bankas koris diriģenta Matīsa Tuča vadībā, pianiste un komponiste Dženifere Rumpāne, ērģelniece Larisa Carjkova, burvīgās soprāna balss īpašniece Dagmāra Susekle un koklētāju ansamblis “PŪT, VĒJIŅI”. Koncertu vadīja atraktīvais izpildītājs Ainārs Ašaks.

Koncertā tika atskaņotas I. Mežaraupa kompozīcijas ērģelēm “Svinīgs maršs” un korāļu prelūdija “No debesīm es atnesu”, tautas dziesmas apdare “Aiz upītes meitas dziedi”, kora dziesma “Šūpo mani, māmulīte” un citu komponistu skaņdarbi. I. Mežaraupa audzēkne Dženifere Rumpāne atskaņoja savu skaņdarbu “Mistērija”, pārliktu klavierēm no simfoniskās poēmas “Mistērija”, kas 2016. gada pavasarī tika iekļauta pasaules mēroga netradicionālu mūzikas partitūru izstādē “Musica con Vista” Itālijā.

Klausītāju vidū bija viens no izcilākajiem akustiskās ģitāras meistariem Latvijā - Kaspars Zemītis, kā arī rakstniece Luāna Loinerte, “Latgales sāgas” autore, kura ir iecerējusi rakstīt grāmatu par Imantu Mežaraupu. Koncerta goda viesu vidū bija RPIVA rektore Daina Voita un izcilais diriģents Andrejs Jansons, kurš pēc koncerta gremdējās atmiņās par Imantu Mežaraupu un veltīja IMDAF valdes pārstāvēm atzinīgus vārdus.

I. Mežaraups bija arī Talsu evaņģēliski luteriskās draudzes kora “AMENDA” diriģents, ērģelnieks un komponists, tādēļ bija svarīga kora “AMENDA” pārstāvju klātbūtne.  Šī kora prezidente Inese Ozolniece uzrunāja klātesošos, atceroties sadarbību ar komponistu

I. Mežaraupu, un pasniedza ziedus IMDAF valdes pārstāvēm. Koris “AMENDA” ir ieplānojis ierakstīt disku ar sev veltītajām I. Mežaraupa kora dziesmām.

 Koncerta noslēgumā IMDAF dibinātājas un valdes locekles - Žanna Švertiņa un Vija Rumpāne koncerta dalībniekiem pasniedza pateicības rakstus, ziedus un dāvanas.

 Sadarbībā ar Aknīstes novadpētniecības muzeja vadītāju Olgu Vabeļu un Aknīstes novada domes kultūras darba vadītāju Kristiānu Kalnieti svecīšu vakarā 8. oktobrī Aknīstē, Tuņķeļu kapos un Aknīstes kapos, tika noturēti muzikālie veltījumi, kuros piedalījās Dagmāra Susekle, Dženifere Rumpāne un Aknīstes sieviešu vokālais ansamblis „VIOTONIKA” Violas Jasmanes vadībā. Savukārt IMDAF valdes locekles iepazīstināja klātesošos ar komponista dzīvi un daiļradi, aicinot ar klusuma brīdi pieminēt šo izcilo personību.

Rīgas Lutera baznīcā 8. oktobrī plkst. 18:00 tika noturēts aizlūgums komponistam.

I. Mežaraups vēlējās uz visiem laikiem palikt Latvijā un radoši strādāt, bet viņa dzīve pārtrūka pārāk agri. Komponista atdusas vieta atrodas Aknīstē, Tunķeļu kapos netālu no viņa dzimtas mājām "Brūveri".

Sirsnībā un mūzikas dvēseliskās noskaņās, esot vienotiem atmiņās par Imantu Mežaraupu, vienojās koncerta organizatori, dalībnieki un klausītāji.

MDAF tika nodibināts 2014. gada 9. janvārī, tā uzdevums ir rūpēties par Imanta Mežaraupa atstātā muzikālā mantojuma popularizēšanu un ikgadēju atceres pasākumu rīkošanu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!