Kristīne Zadovska svinēs jubileju ar vērienīgu koncertu

Raksta attēls - Kristīne Zadovska svinēs jubileju ar vērienīgu koncertu Kristīne Zadovska. Publicitātes foto.

10.01.2019 / Parmuziku.lv

2019. gada 13.martā uz jubilejas koncertu Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē aicina mecosoprāns Kristīne Zadovska.

Jubilejas koncertā atklāsies dziedātājas daudzveidīgais talants, kura pirmajā daļā Kristīne Zadovska kopā ar Latvijas Nacionālās operas orķestri un kolēģiem interpretēs skaistākās operu ārijas  un duetus izcilā maestro Gintara Rinkēviča (Lietuva) vadībā, bet otrajā daļā, kad pie orķestra pults stāsies jaunais, talantīgais diriģents Jānis Liepiņš, skanēs populāra mūsdienu latviešu vokālā mūzika.

Koncertā kopā ar jubilāri uz skatuves būs Latvijas Nacionālās operas orķestris, solisti Liene Kinča, Andris Ludvigs, Daumants Kalniņš, Zigfrīds Muktupāvels, Ingus Pētersons, Akustisko ģitāru Trio – Aivars Hermanis, Kaspars Zemītis, Mārcis Auziņš; Latvijas Radio kora grupa, kā arī aktieri Gundars Āboliņš, Artūrs Skrastiņš un Andris Keišs. Muzikālais vadītājs – Juris Vaivods. Gaidāmi dažādi pārsteigumi, kā jau dzimšanas dienas svinībās!

Atgādināsim, ka operdziedātāja Kristīne Zadovska Latvijas Nacionālajā operā vairāk nekā divdesmit piecu gadu garumā vokāli un dramatiski  pārliecinoši interpretējusi skaistākās mecosprāna lomas. Viņa žilbinājusi dramatiskajā Karmenas lomā Bizē operā „Karmena”, dziedājusi Amnerisu Verdi operā „Aīda”, Fenēnu Verdi operā „Nabuko”, Šarloti Masnē operā „Verters”, Olgu Čaikovska operā „Jevgeņijs Oņegins”, Soņetku Šostakoviča operā „Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta”, Poļinu Čaikovska operā „Pīķa dāma” u.c., savukārt dziedātājas brīnišķīgais komiķes talants izpaudies papagaiļa Polinēzijas lomā J. Lūsēna „Putnu operā”, Martas lomā Guno operā „Fausts”, Marselīnas lomā Mocarta operā „Figaro kāzas” utt.

Zadovska 2001.gadā saņēmusi „Spēlmaņu nakts” balvu kategorijā „Gada labākā dziedātāja” par Karmenas lomu. Tāpat dziedātājas karjerā būtiska nozīme bijusi veiksmīgajai sadarbībai ar latviešu mūsdienu komponistiem Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu un citiem. To vidū īpaši izceļams vēl viens 2019.gada jubilārs – komponists Jānis Lūsēns. Viņu sadarbības vainagojums ir koncertcikls “Mazu brīdi pirms”.

Koncerts “Ielūdz Kristīne Zadovska. Jubilejas koncerts divās daļās” izskanēs 2019.gada 13. martā plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē. Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!