Noklausies un novērtē! "Laimas Muzykanti" sadarbībā ar Ievu Akurateri laiž klajā singlu "Putni"

Raksta attēls - Noklausies un novērtē! "Laimas Muzykanti" sadarbībā ar Ievu Akurateri laiž klajā singlu "Putni" Publicitātes foto

23.06.2016 / Parmuziku.lv

Šogad grupa "Laimas Muzykanti" savas 20 gadu jubilejas koncerttūres laikā uzsāka sadarbību ar ievērojamo latviešu dziedātāju Ievu Akurateri. Sadarbības pirmie augļi, dziesma "Putni" nu ir ceļā pie klausītājiem!

Grupa "Laimas Muzykanti", pēc trešā studijas albuma "Rodi" izdošanas un Latvijas koncerttūres pagājušajā gadā, šogad turpina sadarboties ar vairākiem pašmāju un ārzemju māksliniekiem. Grupa turpina sadarboties ar Olgu Rajecku, etnodziedātāju Leilu Alijevu, franču pankroka mūziķi Žiljēnu Dišarī (Julien Dicharri) un citiem.

"Šinī gadā esam nolēmuši atbrīvoties no sava priekšvārda "etnoroka grupa"," stāsta grupas līderis, aranžētājs un producents Artūrs Uškāns - "Mūsu aranžējumi ir tik dažādi, ka jēdziens "roks" ir nu jau kļuvis maldinošs. Protams, turpināsim spēlēt arī "smagās" tautasdziesmu apdares, taču turpmāk būsim vienkārši "grupa "Laimas Muzykanti"."Arī sadarbībā ar Ievu Akurateri veidotā dziesma ir tālu no roka noskaņām.

Tas kā skanēja Ievas dziedājums, prasīja citu, lai arī man ne svešu pieeju aranžējumam. Prasījās tāda ambienta elektronika, bet mēs jau kopš pirmā CD katrā albumā ieliekam arī kādu elektroniski aranžētu dziesmu,

paskaidro Artūrs Uškāns.

"Intersants ir dziesmas rašanās stāsts," turpina grupas līderis - "Braucot uz Rīgu no kopīga koncerta Daugavpils teātrī, ar Ievu runājām par folkloru. Sarunas gaitā dalījāmies ar dažādiem piemēriem, kad Ieva mašīnā nodziedāja man vēl nedzirdētu tautasdziesmu. Tā bija dziesma, kuru pašlaik nododam klausītājiem. Tikāmies studijā, kur Ieva zem metronoma iedziedāja balss treku, pārējais bija mans studijas darbs, kurā vēlāk iekļāvās "Laimas Muzykanti" - Armands Varslavāns ar elektrisko ģitāru un Matīss Uškāns ar akustiskām bungām. Ieva galarezultātu dzirdēja tikai tad, kad dziesma jau bija gatava. Protams, ka māksliniece ieteica pāris savas korekcijas, papildinājumus un nu, dziesma var doties ceļā pie klausītājiem!"

"Mums ar Artūru sanāca brīnišķīga sadarbība," piebilst Ieva Akuratere - "Dziesma sanāca tieši tāda, kādu iedomājos skanam savā prātā, savā dvēselē. Domāju, ka tas nav pēdējais mūsu kopīgi veiktais darbs!"Dziesmas "Putni" mūzika: tautasdziesma / Artūrs Uškāns, teksts: tautasdziesma, aranžija: Artūrs Uškāns. Ierakstos piedalījās: Ieva Akuratere - balss, Artūrs Uškāns - sintezatori, programmēšana, stabule, Armands Varslavāns - elektriskā ģitāra, Matīss Uškāns - akustiskās bungas. Ieraksts un miksēšana: Artūrs Uškāns studijā "Etnisko Skaņu Labotratorija". Māsters: Edgars Skrāģis studijā "Meduza Sound"      

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!