Latvija un Lietuva kļūst par fokusvalstīm Lielbritānijas mūzikas industrijas konferencē “The Great Escape”

Raksta attēls - Latvija un Lietuva kļūst par fokusvalstīm Lielbritānijas mūzikas industrijas konferencē “The Great Escape” Publicitātes foto

17.03.2016 / Parmuziku.lv

No 19. – 21. maijam Braitonā, Lielbritānijā notiekošajā mūzikas industrijas konferencē “The Great Escape” kā starptautiskie partneri un fokusa valstis izraudzītas Latvija un Lietuva.

“Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/ Latvijas Mūzikas eksports” izpilddirektore Agnese Cimuška atzīst, ka piedāvājums, kas nācis no “The Great Escape” bijis gan pārsteigums, gan loģiska likumsakarība: “Saņemot e-pastu ar šo uzaicinājumu Latvijai kopā ar Lietuvu kļūt par fokusa valstīm biju ļoti patīkami satraukta, jo šis ir viens no Eiropas nozīmīgākajiem mūzikas industrijas pasākumiem, kurš notiek industrijas mekā – Lielbritānijā. Taču no otras puses – pirms trīs gadiem “The Great Escape” bija viens no pirmajiem biedrības pasākumiem, kur tika organizēta Latvijas pieņemšana un jau vairākus gadus pirms biedrības rašanās Latvijas mūzikas industrijas pārstāvji ir apmeklējuši šo pasākumu un sadarbojušies ar tās organizētājiem. Viens no “The Great Escape” dibinātājiem Martins Elbourns -  tas, kurš strādā arī leģendārajā Glastonberijas festivālā, vairākkārt  ir viesojies Latvijā.”

Starptautiskā partnera statuss nozīmē, ka šogad Latvijai un Lietuvai pasākuma ietvaros būs pievērsta pastiprināta uzmanība – mūsu mūzikas industriju  pārstāvji piedalīsies paneļdiskusijās, tiks veidots abu valstu mārketings un svarīgākais – mūziķiem, kurus no Latvijas “The Great Escape” izvēlēsies festivāla programmai, tiks dota iespēja parādīt savu sniegumu starptautiskajai mūzikas industrijai.

Šobrīd zināms, ka no  Latvijas festivālā uzstāsies “Howling Owl” un “Carnival Youth”. A.Cimuška uzsver: “Būs vēl mūziķi, kuri tiks uzaicināti no Latvijas piedalīties “The Great Escape”. Šāda veida pasākumos gala vārds, kuri mākslinieki tiek aicināti pieder festivālam. “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/ Latvijas Mūzikas eksports” konsultē festivālus par to, kas ir aktuāls mūsu valstī, bet izšķirošais vārds vienmēr ir festivālam”. Tāpat A.Cimuška norāda, ka ir ļoti svarīgi grupām un tās pārstāvjiem saprast, kādas ir iespējas, mērķi un izaicinājumi dodoties uz šiem industrijas pasākumiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!