Elitāra mūzikas festivāla fokusā Latvija un Lietuva!

Raksta attēls - Elitāra mūzikas festivāla fokusā Latvija un Lietuva! Publiciātes foto kolāža

19.05.2016 / Aiga Leitholde

Šogad no 19. līdz 21. maijam Lielbritānijā, Braitonā notiekošā showcase festivāla The Great Escape fokusā būs Latvijas un Lietuvas mūzikas talanti. The Great Escape ir viens no vadošajiem festivāliem pasaulē, kurā mūzikas industrijas pārstāvjiem un klausītājiem tiek prezentēta jaunākā un aktuālākā mūzika.

Latviju The Great Escape pārstāvēs grupa “Carnival Youth”, duets “Howling Owl” un mūziķe Alise Joste, bet Lietuvu - grupas “Without Letters”, “Condor Avenue”, “Deeper Upper” un mūziķe Alina Orlova.

Visi mūziķi festivāla ietvaros sniegs divus koncertus. Vienkopus Latvijas un Lietuvas mūziku varēs iepazīt The Meet Music Latvia and Lithuania showcase ietvaros:

Piektdienā 20. maijā
Klubs: Patterns Upstairs
12:30 Howling Owl,
13:30 Alina Orlova,
14:30 Alise Joste.

Sestdienā 21.maijā
Klubs: Sticky Mike’s Frog Bar
12:00 Without Letters,
13:00 Condor Avenue,
14:00 Deeper Upper,
15:00 Carnival Youth.

“Ņemot vērā, ka Lielbritānija ir Eiropas mūzikas industrijas lielvalsts, dalība The Great Escape festivālā mūziķiem ir liels ieguvums,” uzsvēra Guna Zučika, grupas “Carnival Youth” menedžere.

“Industrijas pārstāvjiem The Great Escape  ir iespēja uzzināt visaktuālāko, saistībā ar mūzikas tendencēm, mūzikas servisiem, autortiesībām, kā arī iegūt jaunus sadarbības partnerus,” stāsta Liena Grīna, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) izpilddirektore.

The Great Escape mūs pārsteidza ar savu piedāvājumu šogad izcelt mūsu valstis, mēs negaidījām, ka tas notiks tik drīz. Bet tas ir raksturīgi The Great Escape - dot iespēju atklāt jaunus talantus, iepazīt jaunas teritorijas un veidot pārsteigumus,” vērtē Vaidas Stackevičius, Lietuvas Mūzikas biznesa asociācijas direktors. 

Duets “Howling Owl”, kuru veido latviešu mūziķe Evija Vēbere un serbu bundzinieks Lāvs Kovāčs, The Great Escape ietvaros pirmo reizi uzstāsies Lielbritānijā. “Nezinām, ko īsti gaidīt, bet ir jūtams, ka būs iespaidīgi!” atklāja Evija.

Arī Dace Volfa, mūzikas izdevniecības I Love You pārstāve, piebilda - bieži vien mūzikas konferencēs vislabākās iespējas atnāk negaidot. Un arī I Love You pārstāvētājai mūziķei Alisei Jostei  The Great Escape būs debija Lielbritānijā. Bet “Carnival Youth” šajā nedēļas nogalē būs dzirdami ne vien Braitonā, bet arī Londonā, kur žurnāla NME Club Night ietvaros uzstāsies leģendārajā klubā Koko.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!