Latvijas pasākumu nozare pieprasa tūlītēju valdības atbalstu!

Raksta attēls - Latvijas pasākumu nozare pieprasa tūlītēju valdības atbalstu! Unsplash

12.10.2021

Latvijas pasākumu nozares organizācijas - Latvijas pasākumu producentu savienība, Latvijas pasākumu nozares tehniskā nodrošinājuma uzņēmumu apvienība, Latvijas Pasākumu forums, Latvijas Pasākumu producentu asociācija, Latvijas pasākumu norišu vietu asociācija, Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports un Pašnodarbināto mūziķu biedrība vēršas pie valdības ar prasību nekavējoties pieņemt lēmumus par visu atbalsta mehānismu tūlītēju atjaunošanu nozares organizācijām.

Lai arī valdības lēmums it kā atļauj publisko pasākumu norisi, ierobežojumu dēļ privātā sektora rīkoto pasākumu norise ir faktiski neiespējama. “Ja Latvijas publisko pasākumu privātā sektora uzņēmumi kaut kā spēja pārdzīvot pirmos krīzes viļņus, valdības arogance pret kultūras nozari, nenosakot tūlītējus atbalsta mehānismus, to var iznīcināt pilnībā – atšķirībā no valsts un kapitālsabiedrībām, kuras pateicoties apjomīgām dotācijām, spēj rīkot pasākumus ar ierobežojumiem, privātā sektora pārstāvji to nevar atļauties, jo vispārējā sadārdzinājuma dēļ pasākuma rentabilitāte ir iespējama vien sasniedzot 95% no zāles piepildījuma”, saka Latvijas Producentu savienības valdes priekšsēdētājs Juris Millers.
 
“Pasākumu tehniskā nodrošinājuma uzņēmumi Covid-19 pandēmijas laikā noteikto ierobežojumu dēļ ir zaudējuši ievērojamu daļu savu darbinieku.  Latvijas lielākais tehniskā personāla nodrošināšanas uzņēmums savu darbību ir beidzis un jau šovasar ierobežotajos apstākļos notiekošo pasākumu kontekstā, visi nozares uzņēmumi izjuta akūtu kvalificēta darbaspēka trūkumu! Šobrīd, pēc 2021.gada 8.oktobra valdības lēmuma par ārkārtējās situācijas izsludināšanu un papildus ierobežojumu noteikšanu arī ”zaļā” režīma pasākumiem, virkne īpašnieku ir ziņojuši par savu darbinieku nodomiem tuvākajā laikā pamest uzņēmumus.” ar satraukumu atzīmē SIA “3S” valdes loceklis Agris Galiņš un turpina skaidrojot situāciju “Šodien situācija pasaulē un Eiropā ir būtiski mainījusies, salīdzinot ar pagājušā gada martu, kad pasākumu nozare bija slēgta visās valstīs un līdz ar to darbinieku migrācija uz citām valstīm nenotika. Pilnībā atvērtas arī pasākumu nozarei uz doto brīdi jau ir Dānija un Norvēģija, lielākā daļā Eiropas valstu pasākumu apjoms tikai pieaug un pandēmijas atstāto seku iespaidā visās šajās valstīs ir būtisks tehnisko darbinieku trūkums. Laikā, kad Latvijā nav darba iespēju, mēs riskējam pilnībā pazaudēt tieši viskvalificētākos un sabiedrībai lojālākos (vakcinētos) tehniskos darbiniekus, kuri var nolemt vairs neatgriezties atpakaļ valstī gan nekonsekvento pasākumu nozares darbības noteikumu dēļ, gan būtiski atšķirīgā atalgojuma dēļ starp Rietumeiropu un Latviju.”
 
Latvijas Pasākumu nozares tehniskā nodrošinājuma uzņēmumu apvienības pārstāvis Normunds Eilands komentē: “Esam veikuši Tehniskā nodrošinājuma uzņēmumu aptauju, kura parāda, ka vakcinācijas aptvere šajos uzņēmumos ir 90+% ! Daļai uzņēmumu šī aptvere nav 100% tikai un vienīgi tāpēc, ka nevakcinētajām personām šobrīd vēl ir saderīgs pārslimošanas sertifikāts. Mēs esam atbildīgi pret sevi, saviem kolēģiem, pasākumu apmeklētājiem un sabiedrību kopumā. Valdībai prakstiski aizliedzot nozares darbību vienā no noslogotķajiem darbības periodiem gadā, nekompensējot visus radušos zaudējumus, tiek demonstrēta valdības necieņa pet cilvēkiem, kas rīkojas sabiedriski atbildīgi un ticēja valdības solījumiem par darbu “zaļajā” režīmā.”
 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!