Kultūras jomas profesionāļus iekļaus V prioritāri vakcinējamo grupā!

Raksta attēls - Kultūras jomas profesionāļus iekļaus V prioritāri vakcinējamo grupā! Foto: Unslpash

23.04.2021

Kultūras darbinieku inficēšanās rada draudus Latvijas pārstāvju starptautisko saistību izpildei, starptautiskās darbības nepārtrauktībai un Latvijas pārstāvniecībai un klātbūtnei būtiskos starptautiskos pasākumos un procesos, kuriem ir izšķiroša loma Latvijas kultūras eksporta attīstībā, starptautiskās partnerības uzticamībā un Latvijas tēla stiprināšanā.

Kultūras ministrija ir panākusi, ka arī radošās jomas – kultūras un mediju – profesionāļus iekļaus V prioritāri vakcinējamo grupā. Tas būs iespējams gan kultūras organizācijām, gan individuāliem kultūras nozares profesionāļiem, kuru šajā gadā noslēgtie līgumi un darba pienākumi saistīti ar pasākumiem ārvalstīs, tostarp, piemēram, koncerti, izstādes, starptautiski forumi. Aicinām mūziķus, producentus un citus nozares profesionāļus iepazīties ar nosacījumiem, kas ļautu saņemt vakcīnu pret Covid-19 prioritārā kārtībā.

Prioritāri vakcinējamo sarakstā kultūras pārstāvji tiks ieļauti pēc šādiem kritērijiem:

  1. Kultūras jomā strādājošas publiskā un privātā sektora juridiskas un fiziskas personas, kuras veic valsts deleģētus un/vai finansētus uzdevumus, kuros ietverti ar starptautisko sadarbību saistīti uzdevumi, un/vai nodrošina Latvijas dalību pasākumos un procesos ārvalstīs profesionālās mākslas, radošo industriju un kultūras mantojuma nozarēs uz noslēgtu līgumu un valsts piešķirta finansējuma pamata, nodrošinot: 
    • Latvijas pārstāvniecību starptautiskās biennālēs un grāmatu tirgos;
    • Latvijas pārstāvniecību starptautiskos pasākumos (festivālos, izstādēs, viesizrādēs, koncertos utt.);
    • nozares profesionāļu dalību ar starptautisko sadarbību un radošās darbības atbalstu saistītos projektos un platformās;
  2. Kultūras jomā strādājošas fiziskas personas (mākslinieki, autori, izpildītāji, producenti u.c.) un kultūras jomā strādājošas publiskā un privātā sektora juridiskās personas, kurām ir noslēgti spēkā esoši līgumi ar ārvalstu partneriem par saistību izpildi (darba pienākumu veikšanu, pakalpojumu sniegšanu, par dalību starptautiskos kultūras jomas pasākumos vai procesos) ārvalstīs.

Pasākumu norises un noslēgto līgumu darbības laikam jāattiecas uz laika periodu no 2021.gada maija līdz decembrim.

Pieteikuma formu vakcinācijai iespējams atrast šeit: https://bit.ly/3sDTVuk

Personai, iesniedzot pieteikumu, ir jāpievieno spēkā esoša līguma kopija, kas apliecina iepriekš minēto atbilstības kritēriju izpildi, un pasākuma organizatora izdots apliecinājums, ka pasākums notiks klātienē ārvalstīs.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!