Tiek uzsākta kultūru atbalstoša kampaņa Kultūru VAIG?!?

Raksta attēls - Tiek uzsākta kultūru atbalstoša kampaņa Kultūru VAIG?!?

29.05.2020

Pamazām pienākot jau ceturtajam mēnesim kopš ārkārtas stāvokļa iestāšanās un globālās piespiedu radošo jomu dīkstāves ietvara, tiek pieteikta kultūras jomu atbalstoša un atspoguļojoša kampaņa “Kultūru VAIG!?!”, kuras mērķis būs radošā, izvērstā, izglītojošā, faktiskā stāvokļa atspoguļojošā un viegli pašironiskā veidā iezīmēt šodienas kultūrjomas pārstāvja jaunos “ikdienas” izaicinājumus!

Kultūrjomas eksistence ir vienlīdz līdzatkarīga no globālo kopsakarību ietekmēm, kā no sabiedrības informētības, ieinteresētības un izpratnes līmeņa par tās lielo lomu gan veselīgas, pašpietiekamas nācijas, gan ekonomikas un tautsaimniecības nozares kontekstā. Tieši tāpēc kultūras procesu  atspoguļošanai pievērsīsies “Kultūru VAIG?!?” radošā iniciatīva, kura kā starpdisciplināra, mūsdienīga, izpratni veicinoša un iesaistoša iniciatīva  darbosies ar mērķi sniegt šobrīd tik ļoti būtisko iedziļināšanās vēstījumu par kultūrjomu un tās pašvērtību, kā arī jomas profesionāļiem sniegs netipisku radošas platformas ietvaru, kurā iezīmēt savu pārstāvēto profesiju un personīgos izaicinājumus šodienā.

Latvijas un tās radošo jomu cilvēki un profesionāļi vienmēr sevi iezīmējuši pasaules kopējās kultūrkartes kontekstā kā kreatīvi, drosmīgu un vērienīgu radošo ideju realizētāji, kuriem šobrīd, līdz ar globālo kultūras dīkstāvi, ik dienu nākas saskarties ar pavisam nebijušiem ikdienas izaicinājumiem un pieņemt pavisam citus, ne būt tos vienkāršākos lēmumus, lai spētu kultūras pieejamību nodrošināt ikvienam tās patērēt – gribētājam tiešā un attālinātā veidā, vienlaikus aizstāvot tās eksistenci un nepieciešamību kopumā. Pēkšņi slēgt koncertzāles durvis vai teātri apmeklētājiem sezonas vidū, izpārdot nesen iegādāto apgaismes tehniku, vai lemt par komandas un štata vietu samazināšanu, sliktākajā gadījumā neviļus sākot apsvērt domu par alternatīvas profesijas apguvi - ir šodienas kultūras jomas pārstāvju jaunie izdzīvošanas uzdevumi  blakus centieniem saglabāt radošu garu un kaut daļēju kultūras un garīgo vērtību nodrošinājumu sabiedrībai kopumā.

Lai veicinātu sabiedrības un kultūras cilvēku viedokļa atspoguļojumu, savstarpējo informētību un adekvātas izpratnes veidošanos par grūtībām, kopsakarībām un no tām izrietošajām sekām kultūras jomas kontekstā, par tām tiks vēstīts vienotas idejas un vēstījuma “Kultūru VAIG?!?” ietvaros, kur vēstošā projekta realizācija tiks nodrošināta šobrīd aktuālās ekrānkultūras formāta un digitālo iespēju ietvaros. Viens no iniciatīvas galvenajiem idejas nesošajiem formātiem būs sarunu un diskusiju cikls videoformātā, kas būs pieejams sabiedrībai sociālo kontu un Youtube platformās, kur caur joku un pašironiju tiks uzrunāti kultūras jomas pārstāvji (producenti, aktieri, kultūras iestāžu vadītāji, restorānu vadītāji, mūziķi, mākslinieki u.c.), kuri ar sarunas mentora palīdzību tiks mudināti atbildēt uz dažādiem jautājumiem, atspoguļojot savu pārstāvēto jomu un pārformētos ikdienas un radošos izaicinājumus. Iniciatīvas realizācijas izvērsumam pēcāk pievienosies arī animācijas un karikatūru vēstījumi par šī brīža jomas aktualitātēm.

Kultūru VAIG?!? vārdu kombinācija un asociācija aizgūta no lielākajam vairumam cilvēkiem zināmā un tautā iesakņojušā #maisiņšVAIG saukļa, kas radies kā nejaušs, dzīves realitāti un pašironiju ietverošs joks, izveidojoties no reālas dzīves situācijas un spējis izaugt viegli atpazīstamā, daudznozīmīgumu ietverošā lielumā. Kultūru VAIG?!? saukļa mērķis nav trivializēt kultūrjomu līdz “maisiņšvaig” līmenim, bet gan izmantojot jau asociācijās iesakņotu lielumu, vērst plašu sabiedrības uzmanību uz lietas nopietnību veselīgi pašironiskā formātā, vai tik pat labi mudināt uz dziļi filozofiskas atbildes meklējumiem: kultūrai - būt, vai nebūt? 

Kā pirmo posmu realizējot KultūruVAIG?!? iniciatīvu, devāmies Liepājas pilsētas ielās, kur uzrunājot pavisam nejaušus garāmgājējus,  centāmies izdibināt dažādu paaudžu cilvēkos valdošās noskaņas un sajūtas par kultūras nepieciešamību tās daļējā deficīta un ierobežojošo noteikumu ietvarā.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!