Liepājas Simfoniskajam orķestrim būs savs skaņas vadmotīvs

Raksta attēls - Liepājas Simfoniskajam orķestrim būs savs skaņas vadmotīvs Publicitātes foto

06.11.2015 / Parmuziku.lv

Liepājas Simfoniskais orķestris kā savu skanisko vadmotīvu turpmāk izmantos fragmentu no grupas Instrumenti kompozīcijas Medicine. Šo motīvu izmantos arī kā zvana signālu pirms orķestra koncertiem. Pirmoreiz tas izskanēs Liepājas jaunās koncertzāles Lielais dzintars Lielās zāles atklāšanas koncertos jau šo piektdien un sestdien.

"Mēs saņēmām dziesmas autora Reiņa Sējāna laipnu atļauju izmantot šo motīvu, savukārt diriģents Jēkabs Ozoliņš tam izveidojis meistarīgu instrumentāciju. Tā būs mūsu orķestra skaņas zīme pirms koncertiem arī citās koncertzālēs," pastāstīja Liepājas Simfoniskā orķestra valdes loceklis Uldis Lipskis.

Viņš arī atgādināja, ka Liepājas Simfoniskais orķestris allaž izcēlies ar spēju kvalitatīvi iekļauties ritmiskās mūzikas projektos. "Orķestrim bijuši brīnišķīgi sadarbības projekti ar Raimondu Paulu, grupām Līvi, Turaidas roze, Autobuss debesīs, Melo M un citiem māksliniekiem. Turklāt jau pavisam drīz orķestris dosies pirmajā turnejā kopā ar leģendāro grupu Remix pa visām Latvijā no jauna uzbūvētajām koncertzālēm. Nākotnē plānojam sadarboties ar grupu Instrumenti," sacīja U.Lipskis.

Koncertzāles Lielais dzintars Lielās zāles atklāšanas koncerti notiks 6. un 7.novembrī un tajos Liepājas Simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā muzicēs kopā ar solistiem Elizabeti Strīdu, Jovitu Vaškevičūti, Mati Turi, Egilu Siliņu un Intu Dālderi, kā arī Valsts akadēmisko kori Latvija, jauniešu kori Kamēr…, Liepājas jauniešu kori INTIS un Kurzemes filharmonijas kamerkori Ventspils.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!