Noklausies skaņdarbu "Vārna" no Reiņa Sējāna un Elzas Leimanes izrādes

Raksta attēls - Noklausies skaņdarbu "Vārna" no Reiņa Sējāna un Elzas Leimanes izrādes Foto: A. Konrats

14.11.2016 / Parmuziku.lv

Pēc mazliet vairāk nekā divām nedēļām četrus vakarus – 29. un 30. novembrī, 1. un 2. decembrī Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē norisināsies mūziķa un komponista Reiņa Sējāna un Latvijas Nacionālā baleta vadošās solistes un horeogrāfes Elzas Leimanes kopdarbs “Vārna” jeb lidojums vienā cēlienā.

Lai iepazītos ar muzikālo materiālu, piedāvājam noklausīties skaņdarbu “Vārna”.

Mūzikas autors Reinis Sējāns atzīst, ka šis skaņdarbs ir mikroskopisks ieskats muzikālajā plašumā, kas jau drīz dzīvā izpildījumā pavērsies uz skatuves:

“Tas, protams, ir neatrisināms uzdevums no vesela stāsta izraut trīs minūtes, kuras pilnībā raksturotu visu izrādes plašo noskaņu spektru, tāpēc es nemaz necentos to paveikt, jo gribu, lai skatītāji būtu gatavi un atvērti pārsteigumiem un mūzikas neaptveramajai dažādībai. Tikpat svarīgs ir fakts, ka mūzika ir tikai puse no tās valodas, kurā mēs ar Elzu šo stāstu stāstīsim.”

Reinis priecājas, ka pēc garajiem mēnešiem, kas pavadīti rakstot mūziku, beidzot ir pienākuši ilgi gaidītie mēģinājumi, kad viss, līdz šim tikai viņa galvā skanošais, ir skaidri dzirdams arī visai “Vārnas” komandai: “Manī valda milzīgs prieks un patīkams satraukums par kopāmuzicēšanu ar dziedātāju Maiju Sējāni, sitaminstrumentālistu Anriju Grinbergu un Sinfonietta Rīga stīgu kvartetu, ar kuru jau vairākkārt esam veiksmīgi sadarbojušies.”

Biļetes pieejamas Biļešu Serviss tirdzniecības vietās un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!