Mārtiņš Ruskis ir piedzīvojis maģiskos mirkļus

Raksta attēls - Mārtiņš Ruskis ir piedzīvojis maģiskos mirkļus Publicitātes foto

12.09.2016

Šoreiz mini-anketēšanā pievēršamies popdziedātājam Mārtiņam Ruskim.

Noskaidrojām, ka Mārtiņš atzīta popdziedātāja ķērienu sajutis jau 11 gadu vecumā, bērnībā daudz klausījies Maestro mūziku, labprāt sadarbotos ar John Mayer, koncertos mēdz noķert maģiskos mirkļus un latviešu mūziķiem vēl turēties skanīgajās sliedēs.

Kurā brīdī pirmoreiz saprati, ka vēlies kļūt par mūziķi, un kāds bija nākamais solis?

Man bija kādi 11 gadi, skolā sāka gatavoties Ziemassvētku pasākumiem un man radās ideja, ka vēlos ko nodziedāt, jo kādreiz (5 gadu vecumā) biju dziedājis bērnu ansamblī “Cukurēni”. Mamma uzrunāja ģimenes draudzeni, vokālo pedagoģi, un sākām gatavoties manam pirmajam iznācienam klases priekšā. Dziedāju dziesmu “Uzsniga sniedziņš balts”. Izdevās nodziedāt tik labi, ka apstaigājām arī citas klases ar apsveikumu svētkos. Tālāk jau konkurss pēc konkursa, sāku spēlēt ģitāru, iesaistījos Cēsu 1. pamatskolas vokālinstrumentālajā ansamblī un sekoja aktīva koncertēšana gan pilsētas svētkos, gan skolu svētkos un dejotāju koncertos utt.... Ar klasesbiedru, kurš labāk par mani spēlēja ģitāru, izdomājām, ka jāuzspēlē arī uz ielām (tas bija jau kādā 8. klasē). Spēlējām gan neliekot futlāri priekšā, tīri pašu un citu prieka pēc. Tam sekoja pirmie pašu sarunātie koncerti un uzstāšanās, un pirmā nauda par dziesmām. Viss tā dabīgi savu ceļu arī gājis. 

Kura bija pirmā dziesma, kas tev izraisīja patīkamu zosādu? Kas tajā bija tik īpašs?

Precīzi pirmo dziesmu neatminos, bet atceros, ka bērnībā ļoti patika Maestro mūzika. Šobrīd zosādu izraisa daudz dziesmu. Ja izpildījums ir patiess un no sirds, var aizraut gandrīz jebkura stila mūzika.

Ar kuru Latvijā vai pasaulē zināmu mūziķi tu vēlētos kopā ierakstīt albumu vai vismaz dziesmu un kāpēc?

Ar Maestro Raimondu Paulu un ar amerikāņu slaveno ģitāristu un dziedātāju John Mayer! Ļoti krasi atšķirīgi tēli un mūzika, bet tik tiešām pirmie, par kuriem iedomājos.

Kas ir dīvainākais, ko esi piedzīvojis savā vai varbūt kāda cita mūziķa koncertā?

Ik pa brīdim gadās kādas dīvainības dēļ apmeklētājiem, kuri ir pārforsējuši ar stiprajiem dzērieniem – ir nācies kādu grūst nost no skatuves, ir gadījies pieturēt kādu kolēģi, lai nenokrīt no skatuves, bet, ja runājam par patīkamajām dīvainībām, tad noteikti varētu pieminēt tādus kā maģiskos mirkļos... Šos mirkļus gan ir grūti raksturot, bet ir bijusi ik pa brīdim tāda sajūta, ka viss notiek pareizajā laikā un pareizajā vietā, un skan īstā dziesma. Tā noskan, kādu sekundi vai divas vēl ir klusums un tikai tad sākas aplausi, pār ķermeni visa priekšnesuma laikā ir skrējušas “skudriņas” un pēc tā ir sajūta, ka esi pavisam citā pasaulē. Tādi nelieli mirkļi, kurus nevar paredzēt.

Kas nākotnē notiks ar latviešu mūziku?

Esmu optimists un ceru, ka latvieši vairāk sāks klausīties vietējo mākslinieku radīto mūziku un paši mākslinieki radīs pēc iespējas kvalitatīvāku un klausāmāku mūziku. Viss ir savstarpēji saistīts un, ko kāds kādreiz ņem un sabojā, cits mēģina atvilkt ierastajās un skanīgajās sliedēs. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!