Mazie meža Dīvainīši gatavojas EP prezentācijas koncertam

Raksta attēls - Mazie meža Dīvainīši gatavojas EP prezentācijas koncertam Publicitātes foto

23.07.2015 / Parmuziku.lv

Jaunais MmD ieraksts Mazie meža Dīvainīši jau noklausāms internetā.

Jau šo sestdien, 25. jūlijā plkst. 21.00 muzikālā apvienība MmD ar koncertu prezentēs savu svaigo EP – debijas minialbumu Mazie meža Dīvainīši. Pasākumā Nabaklab līdzās vaininiekiem uz skatuves un skatītājos gaidāmi arī citi dīvaiņi.

Pēc vairāku gadu koncertēšanas kafejnīcās, bāros un festivālos, MmD beidzot ierakstījuši minialbumu, lai labākās dziesmas var dzīvot pašas savu dzīvi - telefonos, datoros, ofisos un guļamistabās. MmD minialbuma prezentācija būs draudzīgs koncerts, kurā līdzās pasākuma vaininiekiem uz skatuves kāps arī citi dīvaiņi. Vienmēr starojoši pozitīvie Color of Harmony iesildīs pasākumu, bet liriskais Alūksnes reperis ar Rīgu sirdī - Madis uzskaitīs pāris pantus sveicienam. Šajā koncertā izskanēs ne vien albumā iekļautās dziesmas, bet arī citas no dažādiem grupas darbības posmiem – no pirmsākumiem līdz pašiem svaigākajiem gabaliem, bet pēc koncerta vakaru Nabaklab turpinās DJ Toms Eņģelis. Par dziedāšanu līdzi, dejām, nepieradināmām dīvainībām un jauniem paziņām atbildīgi paši pasākuma apmeklētāji, tāpēc ieeja ir bez maksas.

Minialbumu Mazie meža Dīvainīši veido 5 pašu sacerētas kompozīcijas. Starp albumā iekļautajām dziesmām atrodama gan viena no vecākajām MmD kompozīcijām Jesus Saved Me, kas ar vieglu ironiju par reliģiju dzirdama arī radio viļņos, gan romantiskā Realitāte – veltījums sievietei no patiesajām fantāzijām, ieskanas sociālpolitisks rūgtums un sava stila meklējumi. MmD daiļrade nav nopulētu un rūpīgi sašķirotu dārgakmeņu groziņš, bet raktuves, kurās reizēm iemirdzas kas tāds, ko vērts izcelt, mēģināt nopulēt un nodot bargajai klausītāju žūrijai. Starp cienītājiem, kas jau pamanījušies sazagt dziesmas no Youtube, lai tās baudītu austiņās, un degunu raucējiem, kam nav skaidrs, kāpēc MmD vispār kaut ko dara, grupas puiši mēģina palikt pie sava – nemeklēt pārspīlētu unikalitāti, necensties kādam līdzināties vai ielikt sevi konkrēta stila rāmītī, bet radīt un izpildīt sev tuvu mūziku, darot to pēc iespējas kvalitatīvāk.

Muzikālā apvienība MmD radās ap 2007. gadu, kad trīs draugi - brāļi Oskars un Rūdolfs Bērziņi un pāris kilometrus tālāk dzīvojošais kaimiņš Andris Strods Darvinieku ciematiņā netālu no Varakļāniem beidza kautrēties viens no otra un sāka ģitāras spēlēt arī kopā, mācoties ģitārspēli viens no otra un bez Youtube pamācībām mēģinot dabūt ārā no instrumenta harmonisku skanējumu. 2013. gadā grupai pievienojās vēl viens dīvainis – čellists Mārtiņš Turss. Šajā četru dīvaiņu apvienībā arī radies pirmais EP jeb minialbums Mazie meža Dīvainīši, kurā līdzās ģitārām ieskanas ne vien čells, bet arī mandolīna un mutes ermoņikas. Albumu ierakstīja un miksēja Kārlis Šteinmanis, vāciņa dizaina autors ir Armīns Mālkalns. Bez maksas albums jau noklausāms Soundcloud, bet no 26. jūlija tas būs nopērkams un lejupielādējams Bandcamp.com. MmD aktualitātēm un jaunumiem var sekot līdzi Facebook.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!