Sigma uzsāk Dzejkoncerta prezentācijas tūri

Raksta attēls - Sigma uzsāk Dzejkoncerta prezentācijas tūri Publicitātes foto

23.07.2015 / Parmuziku.lv

Septembrī četrās Latvijas pilsētās būs iespējams baudīt mūzikas un dzejas mijiedarbību.

Vakar, 22. jūlijā, peldošajā mākslas galerijā Noass ar grupas Sigma koncertu tiks prezentēta Dzejkoncerta audiogrāmata ar dziesmām un septiņu latviešu dzejnieku darbu lasījumiem pašu autoru izpildījumā. Audiogrāmatas atklāšanas koncerts ieskandināja arī šī gada septembrī gaidāmos Dzejkoncerta uzvedumus Latvijas reģionos — Ventspilī, Liepājā, Rēzeknē un Cēsīs.

Audiogrāmatā, ko grupa Sigma nodevusi saviem klausītājiem, iekļauts pagājušā gada 6. septembrī Rīgas Domā notikušā Dzejkoncerta dzīvais ieraksts ar dziesmām un dzejas lasījumiem, kā arī pievienots drukāts dzejoļu krājums. Ar audiogrāmatas prezentācijas koncertu grupa Sigma ieskandināja šī gada septembrī gaidāmo Dzejkoncerta koncerttūri Latvijas reģionos, kuras ietvaros plānoti koncerti Ventspilī, Liepājā, Rēzeknē un Cēsīs.

Visi četri uzvedumi reģionos gaidāmi Dzejas dienu mēneša ietvaros — 4. septembrī Dzejkoncerts viesosies teātra namā Jūras vārti, 5. septembrī koncerts norisināsies Liepājas Olimpiskajā centrā, 9. septembrī tas ieskanēsies Latgales vēstniecībā Gors Rēzeknē, savukārt noslēdzošais pasākums notiks 20. septembrī Vidzemes koncertzālē Cēsīs. Biļetes uz visiem koncertiem iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs.

Dzejkoncerta uzvedumos reģionos piedalīsies latviešu mūzikas grupa Sigma (sastāvā: Jānis Ozoliņš - balss, taustiņinstrumenti; Kaspars Lastovskis - bass; Uģis Eihvalds - sitamie instrumenti) un septiņi latviešu dzejnieki: Inese Zandere, Kārlis Vērdiņš, Inga Gaile, Anna Auziņa, Arvis Viguls, Artis Ostups un Jānis Rokpelnis. Dzejkoncerta režisores Ingas Surguntes veidotajā programmā arī reģionos ir gaidāmi gan pašu autoru izpildīti dzejas lasījumi, gan grupas Sigma skaņdarbi, kas radīti, izmantojot jau minēto latviešu dzejnieku tekstus. Arī reģionu tūrē piedalīsiess Olgas Žitluhinas vadītās laikmetīgās dejas horeogrāfu apvienības ĀRĀ dalībnieki – Anna Novikova, Agate Bankava, Eva Kronberga, Jānis Putniņš, Ivars Broničs, Rūdolfs Gediņš, kā arī Anatolijs Soldatenko no breakdance grupas Camelot.

Audiogrāmata izdota ierobežotā tirāžā, tāpēc to iegādāties varēs tikai Dzejkoncerta pasākumos par 5 eiro. Dzejkoncerta pasākumus organizē biedrība HI. Audiogrāmatas izdevējs ir biedrība Ascendum.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!