Latviešu aktieri filmējušies populāras ārzemju grupas videoklipā (VIDEO)

Raksta attēls - Latviešu aktieri filmējušies populāras ārzemju grupas videoklipā (VIDEO) Ekrānšāviņš

14.11.2016 / Aiga Leitholde

Pasaulē popularitāti gūstošās grupas "Milky Chance" jaunākajā videoklipā "Coocoon" filmējas Latvijas aktieri. Galvenās lomas atveido Ivars Puga un Elīna Vaska. Videoklips filmēts Rīgā un Baldonē. Videoklipa autors – Londonā dzīvojošais latvietis Dāvis Sīlis.

Kaut arī dziesma "Coocoon" ieturēta neuzbāzīgos, bet prātā paliekošos ritmos, dziesmas vārdi stāsta par cilvēka spēju iejusties otra ādā, un arī dziesmas videoklips nav jāuztver burtiski. Akmeņi, āboli, zelta krāsas priekšmeti un pamestie nami - tie visi ir spēcīgi simboli.

"Cilvēks ziedo savus resursus, spējas un labākās īpašības citu cilvēku labā. Šī meitene pamazām iztērēja savus iekšējos resursus un pati pārvērtās akmeņos, " telefonsarunā par videoklipa vēstījumu stāsta aktrise Anete Saulīte, kurai ir viena no videoklipa komūnas varoņiem. "Dažreiz cilvēki, kas atrodas krīzes situācijās, var apkārtējiem dot vairāk, nekā tie ir spējīgi paši paveikt. Videoklipa vēstījumā ir dziļāks un universālāks simbols, bet skatītājam ikdienā nav laika un tas arī nav viņa uzdevums tik dziļi analizēt videoklipu. Manuprāt, kaut arī video ir nedaudz sarežģīts, tam patiesībā nevajadzētu būt ļoti vienkāršam - māksla nav demokrātiska. Man pašai klips patīk un es to pilnībā akceptēju!"

Ivars Puga telefonsarunā stāsta: "Filmēšanas process bija kompakts un īss, bet apstākļi bija maksimāli pietuvināti dabiskajiem. Ja redzams, ka ir auksti, tad arī bija auksti. Āra skati tika filmēti Baldonē, vecajā sanatorijā. Mēs bijām tērpti plānās drēbēs, bet ārā bija oktobrim atbilstoša temperatūra. Fiziskais komforts izpalika, iespējams, tas šoreiz bija vajadzīgs." Sarunas brīdī aktieris videoklipu vēl nebija redzējis.

Vācu duets "Milky Chance" mūzikā sajaucas regejs un mūsdienīgs folks. Latvijas klausītāji grupu koncertā varēja dzirdēt šīsvasaras festivāla " LMT Summer Sound" ietvaros.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!