Noklausies dziesmas "Veltījums mīlestībai" jaunākās versijas

Raksta attēls - Noklausies dziesmas "Veltījums mīlestībai" jaunākās versijas Ekrānšāviņš

26.12.2016 / Parmuziku.lv

Filmas "Ziemassvētku jampadracis" stāstā svarīgu lomu spēlē mūzika, jo īpaši Mārtiņa Brauna un Māras Zālītes dziesma "Veltījums mīlestībai", ko varam uzskatīt par filmas galveno muzikālo tēmu. Sirsnīgā dziesma iedvesmojusi arī citus latviešu mūziķus.

Improvizētās mūzikas skatuves pārstāvji Rūdolfs Macats, Kārlis Auziņš un Ivars Arutjunjans dziesmai radījuši priekšnojautām bagātu dziesmas instrumentālo versiju.

Arī Jānis Šipkēvics sava 2015. gada decembra solo koncerta programmā bija iekļāvis elektroniski - akustisku "Veltījumu Mīlestībai" versiju.

Režisora Vara Braslas filma "Ziemassvētku jampadracis" ir viena no skaistākajām latviešu deviņdesmito gadu filmām, kur galveno lomu atveido Jānis Paukštello.

Filma stāsta par nabadzīgo piecu bērnu Cīrulīšu ģimeni 20. gadsimta 30. gados. Tēvs Valdemārs ar klavierstundām nespēj nopelnīt pietiekami, lai samaksātu īri saimniekam. Ziemassvētkos pilsētā koncertēs brīnumbērns pianists Raimondiņš. Lai mākslinieks negarlaikotos, pie viņa tiek uzaicināti jaunākie Cīrulīšu bērni, un tad jampadracis patiešām sākas. Filmas noslēgumā, izskanot "Veltījums mīlestībai", tēvs vairs nedusmojas, bet ir dziļi aizkustināts.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!